• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 08:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

мътна вода в аквариума

Започната от mita6ki, 24.04.2008 11:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mita6ki

Здравейте,приятели.Преди месец си купих аквариум 30литра, в който настаних 17 женски рибки-гупи,хелери и лири. Имам вътрешна помпа , сини камъни и изкуствени водорасли,но ми прави впечатление,че водата започна да става мътна-чистя филтъра през 4-5 дни,слагам и препарат SERA/aquaria clear/.Водата се избистря малко и след 4-5 дни пак помътнява.Моля дайте съвет какво да правя че много ме дразни това-искам водата да е кристално чиста.Благодаря предварително.

zambo

Намали броя на рибите като за начало . Ограничи храненето . НЕ пери гъбата на филтъра
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

FHM

И моя аквариум е 30 литра и е пренаселен (леко ) но водата си е добре сменям по 3л. на 3-4 дни 1 път в месеца сменям 6л. а гъбата я промивам на 2-3 седмици със студена вода   

Лора

24.04.2008 11:45 #3 Last Edit: 24.04.2008 12:06 by klaralara06
Цитат на: mita6ki - 24.04.2008 11:00
Имам вътрешна помпа , сини камъни и изкуствени водорасли
Я пробвай да си смениш грунда с по естествен(речни камъчета например),че тези сините не са подходящи.После вземи си засади малко живи растения(продават се в зоомагазините).След тези процедури карай по ред:
Сложи грунда и растенията,после сложи бактерии за старт на аквариума (на която фирма си избереш)и след седмица си сложи рибите
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,8700.0.html
прочети това.
след това можеш да преминеш на тази статия http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,155.0.html ако има нещо неясно питай,ще ти се обясни.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

mita6ki

Приятели, Благодаря за съветите. Klaralara06 ,източих 70 % от водата/беше цялата на парцали/ ,махнах сините камъчета, сложих морски камъчета с мидички- дезинфекцирах ги с калиев перманганат/дано да не уморя рибетата/, купих и 2 вида естествени водорасли с екстрите покрай тях и сложих бактерии за първоначален аквариум.Долях чиста вода .  И...върнах рибките обратно,че ги бях оставил в един 3 литров буркан.Мисля че ще се получи.Благодаря отново.

pe6o_hristov

сега ще те разнищят за морските камъни и миди

_777_

Цитат на: pe6o_hristov - 24.04.2008 14:54
сега ще те разнищят за морските камъни и миди
Забрави да споменеш и естествените водорасли. :-P
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

mita6ki

Пичове-аз съм пълен новобранец в бранша и затова казвайте навреме какво да правя че да не уморя рибетата-не че няма да купя други,но ме е жал.Лошо ли е да има морски камъчета и естествени водорасли?
: 24.04.2008г 15:03ч
някакви хапчета дето се слагали в корена след като се засее и ми дадоха/набутаха/ някакви капки-тор май.

malomir

Другарю Миташки.Никой не се е родил научен.Има раздел:Отговори на често задавани въпроси,Статии, книги и документи.Там има информация за начинаещи и отговори на всички въпроси които ви интересуват.Моя съвет е да почетете малко и ще видите че съм прав.След което,ако има нещо неясно ще бъде удоволствие да ви отговорим.
Цитат на: mita6ki - 24.04.2008 14:45
2 вида естествени водорасли с екстрите покрай тях
За какви екстри става на въпрос?

mita6ki

 2 вида естествени водорасли с екстрите покрай тях
За какви екстри става на въпрос?

някакви хапчета дето се слагали в корена след като се засее и ми дадоха/набутаха/ някакви капки-тор май.
malomir, благодаря за съвета-мятам читанките  :-)

Лора

Морски камъчета-не че ми е ясно точно какво представляват,но щом си ги обезпаразитил и измил добре няма да ти създават проблеми.За мидичките-не са най желаното нещо в аквариума/и аз точно немога да разбера защо,но както и да е.Хапчетата които са ти дали за растенията най вероятно са някаква тор.Съветвам те засега да забравиш за нея.Ако започнеш да забелязваш липси при растенията тогава я слагай.Сега трябва да помислиш и за осветление/растенията се нуждаят от това.А и още нещо-трябва да се научиш да правиш разлика между растенията и водораслите.Две различни неща са,като второто естествено е нежелано в аквариума.
Нистина както ти каза malomir,най добре е да прочетеш всички важни теми
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,629.0.html и http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,319.0.html
така ще ти е по лесно да търсиш
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

zambo

Тия екстри ги забрави , още е много рано да ги използваш . Въобще каквато и да е химия не ти препоръчвам да слагаш вътре , докато не ти се изясни резултата от използването й
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

mita6ki

Приятели, четох много от форумите, много полезни неща пише/за което ви благодаря/.Искам само нещо последно да питам-помпата има 2 положения  +  и   -  .На кое положение трябва да работи?Благодаря предварително.

manastar

Да работи тека ,че да вкарва максимално въздух щом ти е пренаселен аквариума.

Лора

Можеш да я пуснеш на МАХ,ако има флейта към нея,постави я така,че да плъзга филтрираната вода по повърноста на водата в аквариума.Така рибките няма да усетят течението.Ако пък няма може да измислиш нещо,аз например бях вкарала едно мъркуче,на което бях направила дупки като на флейта.Лепнах го с вакумче за стъклото и центрофугата не се усещаше.
Дано ме разбра правилно,ако не си пиши ще се впусна в подробности.А между другото,може да я опишеш тази помпа-марка,л/ч,и какви приставки има към нея....
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

9455

Публикации: 3
Прегледи: 5108

51424

Започната от Supreme


Публикации: 3
Прегледи: 3060

5775

Публикации: 28
Прегледи: 18363

32993

Публикации: 1
Прегледи: 1569

14344

Публикации: 8
Прегледи: 4361