• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Мътна вода

Започната от bicho1976, 19.02.2009 20:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

onyxman

Ако имаш възможност можеш да си купиш едно шише биокултури (я на сера, или някоя друга фирма) и да добавиш малко бактерии.Аз лично ползвам Сера Нитривек и съм много доволен.При първото зареждане на аквариума, мътилката изчезна за няколко часа. *privet*
Успех.Дано се оправи.

bicho1976

Колеги,нямам никакво подобрение.Какво да правя?По стъклката се образува нещо като филм.Два дена не светя ,не храня и не торя.Нито се подобрява ,нито се влошава.Пълен застой.

NO CARRIER

Може да е влязла от смеската с маята щом има филм. Но нямам идея как може да се разбере точно. Мирис някакъв има ли?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

kapacitet

ЦитатНо нямам идея как може да се разбере точно

По гърлото на бутилката и мъркуча остават следи от пяна, поне при мен беше така.

bicho1976

Миризмата е на застояла вода.Но на повърхността също има филм с малки  бели (незнам как да го нарека)елементи.

bicho1976

Всичко вече се изясни,водата не е мътна,а зелена.Прочетох доста по тази тема и си мисля че проблема е в осветлението.Вземах от Big_Gonzo  Rotala macrandra Koehne която изисква по продължителна светлина.Увеличих осветлението на 10-12 часа.На 90 литра свтя с 60W, и според мен от там ми позеленя водата.Смених 50%от водата затъмних 2 дена,сложих памук във филтъра(който естествено стана зелен).Водата се поизбистри,но се отразява зле на растенията ми.Та въпросът мие да затъмнявам ли още докато стане кристална водата, или да включа осветлението като го намаля.

kapacitet

Според мен, най- добре намали осветлението на 40 вата с 8 часа продължителност на всетене. Ако не го промениш ще гръмнат други водорасли.

bicho1976


Similar topics (5)

18242

Започната от refer


Публикации: 20
Прегледи: 9532

1698

Публикации: 54
Прегледи: 21998

29058

Публикации: 9
Прегледи: 3569

8268

Публикации: 13
Прегледи: 5934

5682

Започната от mistar_ti


Публикации: 4
Прегледи: 3294