• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 05:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпроси от А и Б

Започната от dorotey, 11.01.2009 19:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dorotey

11.01.2009 19:47 Last Edit: 11.01.2009 22:53 by Joro Vn
Аквариума ми е 100л помпата ми е потопяема и върти 90л на час- Колко често трябва да се сменя водатар 4е някъде 4етах 4е всяка седмица трябва да се изпомват 30л вода и да се слага нова.....Така ли е и кога трябва да се 4исти аквариума нацяло, нямам живи водорасли ако е от зна4ение...
И другия ми въпрос е какво осветление да си сложа за хищници

kiril_m

Здравей, Доротей. Първо кажи колко и какви рибки гледаш, подмяната на вода е задължителна, независимо от това какъв ти е филтъра. Това, което наричаш водорасли всъщност са растения, но дори и това не са, защото не са истински. Съветвам те да се ориентираш към нещо наистина живо, а не да слагаш пластмаси в аквариума си, най-малкото защото изглеждат зле. А последния въпрос аз не го разбирам. Когато се ориентираш и харесаш растения за аквариума - тогава попитай за подходящо осветлене. Успех.

dorotey

В момента имам 2 барбуса, 1 сом, 1 бета, 1 брознова ли , незнам то4но как се казва имах акулка която днес умря, много я напада единия барбус. Незнам дали изобщо може барбуса да съжителства с акулките. В магазина нищо подробно не ми казаха. Ако неможе ще си истана само на акулки.... най ми харесват
Естествени ли растения да си взема????? Не замърсяват ли много водата???

Лора

Би ли си сменил заглавието на темата. :-)
Че това "За"....
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

kiril_m

Барбусте и бетата не знам дали ще се спогодят, може да започнат да я кълват, но може и да не се случи. Сам ще видиш. Що се отнася до растенията мисля, че изкуствените могат да ти навредят, до колото знам създават среда за развитие на нежелани организми. Естествените няма да ти навредят, освен ако не започнат да гният. Ако си ги гледаш добре и отстраняваш загнилите листа няма да имаш проблем. Сложи като за начало нещо не толкова претенциозно като валиснерия. Прочет раздела РАСТЕНИЯ, както и останалите, наблегни на разделите литература и за начинаещи. Тогава отново питай.

kamos

Барбусите са стадни рибки-купи поне 8 и ще спрат да се занимават с другите обитатели на аквариума. За лампата 0.3 ват на литър предполагам ще ти е добре. Това за филтъра с дебит 90 литра на час не го разбрах.
И още нещо-прочети статията за начинаещите, ще ти е от полза.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Similar topics (5)

37808

Публикации: 10
Прегледи: 3802

17569

Публикации: 12
Прегледи: 5280

6857

Публикации: 14
Прегледи: 5673

41598

Публикации: 0
Прегледи: 1404

20651

Публикации: 14
Прегледи: 7159