• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Мътна вода

Започната от DJ GT, 10.12.2008 10:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DJ GT

Хи на всички значи имам проблем с мътна вода.Имам два аквариума единият е 80л.другият ми е 90л. и от 2 месеца на сам ми мътне е водата защо е така и от какво може да се случи това иначе аквариумите са стартирани преди:единият е вече 7месеца,другият е преди 3месеца и не си обеснявам това нещо...Мерси предварително на всички който ще дадът съвети........
Акваристиката е моята страст.....

zambo

Какви риби има в тях , колко са на брой и каква ти е филтрацията ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

DJ GT

Ами имам супер филтрация и на двата 3външни и по 2вътрешни не смятам че е от това понеже в началото не беше така и до преди 2 месеца докато не се случи това....Риби скаларии,златни рибки,сомове,трихогастери,гупи....Мисля че това бяха само....
Акваристиката е моята страст.....

zambo

Такааа , опиши ги подробно . Дебит на филтрите , кога и как ги почистваш , но колко време сменяш вода и по колко % , брой риби .......  Не те питам от любопитсво , а защото искам да си представя ситуацията на аквариумите ти в момента . По досегашните ти описания неможе дори да се гадае .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

DJ GT

Почиствам ги редовно на 3 или 4 дена с топла вода както всички правят или по голямата част....Смяна на вода на около 7 или 8 дена 30,40%.......Брой риби значи горе долу по 20 броя някъде.....
Акваристиката е моята страст.....

NO CARRIER

Филтрите ли чистиш толкова често? Те се чистят не по-често от веднъж месечно. Така изтребваш всички полезни бактерии.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

zambo

Филтрите се почистват само когато се задръстят и промивката става не с топла а с  вода от аквариума .
Аквариумите ти са пренаселени  .
Възможни проблеми според мен .
1.Имаш кафяви водорасли - http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,11208.0.html
2.Аквариума е неправилно потдържан и е мръсен.

напиши в търсачката " мътна вода " и ще излезнат подобни статии .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

DJ GT

Ами незнам да ти кажа до сега нямах тези проблеми за това реших да попитам мерси все пак..........
Акваристиката е моята страст.....

onyxman

10.12.2008 11:56 #8 Last Edit: 10.12.2008 14:18 by onyxman
Аз мога да ти предложа да сложи Сера акватан след всяка смяна на водата и Сера Нитривек и да не пипаш повече филтрите.Както ти казаха, филтър се чисти максимум  веднъж месечно.И аз имах мътна вода ама за 1-2 дни се оправи. :-)

Similar topics (5)

6310

Публикации: 8
Прегледи: 4308

40096

Публикации: 5
Прегледи: 3078

9812

Публикации: 20
Прегледи: 6126

35403

Публикации: 0
Прегледи: 1931

8527

Публикации: 7
Прегледи: 5436