• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мътна вода?

Започната от Атанасов, 28.07.2008 14:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Атанасов

Аквариума ми е нов 160 литра, напълних го с 50% престояла и 50% прясна вода да престоява, добавих сера нитривек 30 мл, водата е на 2-ри ден и още е бяла. До сега не ми се беше случвало, по принцип за 10-тина часа се избистря , понеже имам и друг аквариум 100 литра. Един мой приятел по същия начин на 1 седмица му е водата с добавен нитривек и още е бяла. Възможно ли това да е от нитривека, защото аз по друг начин не мога да си го обясня?

zambo

Ще се оправи , не се притеснявай .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Stas

До 2 седмици ще е горе долу добре. След 4 седмици вече ще има чувствително подобрение.

Атанасов

каква е причината, до сега не ми се беше случвало да имам такъв проблем

barabata

Ако имаш друг аквариум вече стабилизиран и няма опастност да прехвърлиш някакви болести или паразити ( рибите в него не са от скоро и са здрави ), добави малко "стара" вода и мътното бързо ще отмине. В зависимост от тва колко вода добавиш може и до 24 часа да премине.
Аз го првя с двата ми аквариума когато с единия се случи нещо и го рестартирам - имах пукнати стъкла и т.н. 
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

51424

Започната от Supreme


Публикации: 3
Прегледи: 3046

10528

Публикации: 3
Прегледи: 4092

56282

Публикации: 7
Прегледи: 3178

12182

Започната от stenli


Публикации: 20
Прегледи: 8244

48678

Започната от bukito


Публикации: 4
Прегледи: 2438