• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 04:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мътна вода!!!

Започната от pep4ooo, 27.05.2009 18:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Divane

Цитат на: sliven - 29.05.2009 13:18
Здравейте от Сливен!Пича Пепчо ,че е от МВР си личи от правописа (на 1-во четене)!По- спешния му аквариум се оказа този със Скаларии(3-ка и техния хайвер)Забележете приликата във лампата облицована с тапет над аквариумите!Чепик къде във Видин теча такава вода с 1д.х.,че си я втвърдяваш с миди и рапани?Подкрепям Елбланко,за филтъра и компресорчето.На Диване и Лора -относно филтрите,( и всички, които твърдят че рибките се чувстват по-добре и аквариумите задължително са по-чисти),малко ми приличате на папагали(птици),макар и дами!!Да се върнем за момент,преди 1990г.Да помислим за умората от течението(колко от любимците не обичат силно течение),за подгряването на водата,за повредите и( даването на фира),за цената,...??? Работил съм в няколко магазина и не съм допускал мътна вода,(без пукнат филтър).До момента използвам компресори и гъби,за мен са си филтри!Винаги има изключения от правилата,възможно е да съм аз,може Вие-модерните!?Не разбирам и друго ,освен правото на избор,някои от мъжете защо си крият възраста? С уважение от Боби-Сливен

Скъпи Боби, по същата логика може спокойно да живеем и в пещери,да смятаме, че къпането не е необходимо и да ядем сурово месо.
Аз пък като прочета мнение като твоето и се чуствам като Айнщайн! 8-)
: 29.05.2009г 17:05ч
Цитат на: chepik - 29.05.2009 16:51
Пепчо на мен правописа ти не ми пречи.

На кой му пречи да не чета а просто да кликне върху хикчето горе в дясно.

Silven къде казвам , че си втърдявам водата с мидички(правя го по друг начин ), само констатирах, че не пречaт, ако водата е <1 gH,
като е при мен според Sera gH Test.



Да се толерира такава очеизвадна неграмотност не е по-малко лошо от самата неграмотност!
Относно мидичките - едно е когато има частен случай като твоя,друго е да се обяснява на всички начинаещи как ,видиш ли,нямало нищо лошо и не пречило!

chepik

29.05.2009 18:08 #31 Last Edit: 29.05.2009 20:44 by chepik
Малко превърнахме темата в лаф моабет  ма немога да не отговоря:

НЕ СЪМ ОБЯСНЯВАЛ НА ВСИЧКИ :

" Относно рапаните и мидичките някаде може да се окажат много полезни, като при мен например водопроводната вода при мен се оказа че е с тврдост < 1 gH  "



elblanko

Цитат на: Divane - 29.05.2009 17:15
Скъпи Боби, по същата логика може спокойно да живеем и в пещери,да смятаме, че къпането не е необходимо и да ядем сурово месо.
Аз пък като прочета мнение като твоето и се чуствам като Айнщайн! 8-)
: 29.05.2009г 17:05ч

Да се толерира такава очеизвадна неграмотност не е по-малко лошо от самата неграмотност!
Относно мидичките - едно е когато има частен случай като твоя,друго е да се обяснява на всички начинаещи как ,видиш ли,нямало нищо лошо и не пречило!

Нещо си пообъркала имената при цитатите но няма значение, интересното в случая е че sliven даде няколко примера за недостатък на  вътрешните помпи а ти само си отсвирваш обикновената помпичка без да кажеш какво точно не ти харесва в нея. А сравненията ти с къпането и яденето на сурово месо са меко казано безсмислени, тия помпи не са от първобитно общинния строи все пак.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

sliven

Няма да откривам топлата вода,готов съм да споря за мътната такава!Понеже съм от дъртата(другата) порода,готов да разлаем кучетата!Скъпа Диване,това което ни показваш,ми харесва,затова те Уважавам!Не пренебрегвам нововъведенията,но не е редно да се отхвърля нещо,макар и НЕМОДЕРНО.Отскоро съм във форума,твърде често попадам на чисти упреци и провокации ,че видите ли ....Мерцедес и Ролсройс,който не кара...!Помислете колко начинаещи е възможно да комлексирате или обидите,в стремежа да им препоръчате оптималното на пазара.Всички нямат финансовите възможности,оставяйте и правото на избор.Дори и в пещери,шамана и главните ловци са заемали най-просторните,за другите каквото остане(предполагам) Мътната вода,освен от прехранване,излагане на пряка слънчева светлина,смяна на прясна или голямо количество е признак на мързел,не липсата на филтър!!!Ще задам въпрос-какво ще направиш ако нямаш ток 12ч.или всеки ден-режим:3няма,1има?Преживял съм го някакси,без Мерцедеси(в пещерата) с 10 аквариума.Винаги има изключения от правилата!Боби!
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Divane

Боби, аз също не блестя с финансови възможности,не искам да ме разбираш погрешно,но съгласи се,че има много вариянти да се направи един аквариум добре функциониращ и без да се купува РолсРойс.Лично на мен не ми допада и да гледам Запорожец ;) ,да се чудя защо след мен има 5 м черен дим и защо трудно набирам по нанагорнището  :-)

Иначе за това :
ЦитатМътната вода,освен от прехранване,излагане на пряка слънчева светлина,смяна на прясна или голямо количество е признак на мързел
съм съгласна. :-)

elblanko

Според мен не става въпрос само за финансови възможност, аз лично никога не бих сложил вътрешна помпа при златни рибки. защото лятото ще вдигне температурата  а както някои от нас знаят, златните рибки се гледат при ниски температури от 18 до 20 градуса, и течението не е приятно на златните но основния проблем е температурата. И все пак всеки сам си решава.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Similar topics (5)

51424

Започната от Supreme


Публикации: 3
Прегледи: 3046

10528

Публикации: 3
Прегледи: 4092

56282

Публикации: 7
Прегледи: 3179

12182

Започната от stenli


Публикации: 20
Прегледи: 8246

48678

Започната от bukito


Публикации: 4
Прегледи: 2438