• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Материали за изработка на нов аквариум

Започната от Savko_Kalata, 07.01.2012 22:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Savko_Kalata

От Варна съм и моля да ми препоръчате фирма от която да си закупя стъкла за направата на аквариум( и евентуално да ги нарежат ). Смятам да се спра на 80/40/50 със 8мм или 10мм дебелина. Искам да си го изработя аз доколкото е възможно, най-вече поради факта, че зимата имам ужасно много свободно време, а и да спестя10 - 15 лв.  :whistle: ... Сега си правя шкафа още така, че не бързам много... и разбира се приемам всякакви други съвети, който могат да са в помощ !  *bg*

kimmy_rz

По-безопасно и дори по-евтино и безпроблемно ще е да поръчаш на някой да ти го направи аквариума, пък ти си се занимавай колкото искаш с осветлението, декорацията и рибите и там всичко останало. Все пак говорим за 160л. вода и според мен не е добре да се рискува. Сам си правиш преценката все пак.

Savko_Kalata

Напълно съм съгласен  *THUMBS UP*, но искам да опитам нещо ново, което не съм правил.... и аквариум е едно от тях 

elldiablo

В Аксаково има цех, зад Метро има друг, на ул. Мир също има

Асен Евгениев

Цитат на: Savko_Kalata - 08.01.2012 01:25
искам да опитам нещо ново, което не съм правил.... и аквариум е едно от тях  
Оттренирай въпроса с един 40 литров, стъклата са десетина лева, а силикона ще използваш и за следващия.
Може да ти бъде карантинен, родилка, скаридарник и какво ли още не. Опитът ще ти бъде от голяма
полза. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Savko_Kalata

Цитат на: akapulko - 08.01.2012 01:37
Оттренирай въпроса с един 40 литров, стъклата са десетина лева, а силикона ще използваш и за следващия.
Може да ти бъде карантинен, родилка, скаридарник и какво ли още не. Опитът ще ти бъде от голяма
полза. *DRINK*

Замислих се, но имам един такъв , в който отглеждам сегашните питомци...
: 08.01.2012г 02:02ч
Цитат на: elldiablo - 08.01.2012 01:35
В Аксаково има цех, зад Метро има друг, на ул. Мир също има

Отивам на разузнаване в понеделник  *THUMBS UP* *THUMBS UP*

tonino


Mirobg

При положение,че и във Варна и в Шумен си има професионалисти и то от форума,незнам какво го мислиш. Според мен офертите им са повече от добри.Имай предвид ,че със съда компромис не се прави.
Направи сам,гъделичка съмочувствието.но липсата на опит крие риск.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Similar topics (5)

12475

Започната от GrandePippo


Публикации: 32
Прегледи: 11338

5539

Публикации: 31
Прегледи: 16761

17612

Публикации: 18
Прегледи: 15445

35365

Публикации: 11
Прегледи: 6667

36826

Публикации: 3
Прегледи: 3211