• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 04:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Колко време ви отнема хобито?

Започната от BatV, 01.09.2009 14:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BatV

Освен парични средства, аквариумите изискват и доста време за подръжка.
Та така де - колко време ви отнема аквариума(те) на месец ?

Ще започна аз :
Четири пъти смяна на вода и почистване  -  4часа общо.
Хранене 3 пъти на ден по 5 мин.   - за месец - 7,5часа общо.
Тотал: 11,5часа на месец - това си е полвин ден  =-O.

Наблюдаване на  постигнатото и снимки : ...... неограничено

Деян


BOJO

Един час смяна на вода + сифониране и барникане . Това седмично.

Надничане : отпред , отстрани, хранене, оглеждане , преброяване на населението, бърсане на стъкла от следи от пръсти - 1-2 часа . Това ежедневно.


kraltchev

Зависи как е направен аквариума.  Ако е с мъхчета и с малко светлина може няколко седмици наред изобщо да не се пипа.  Само му се долива вода за сметка на изпарението.  Смяната на водата все пак трябва да се направи в определен момент защото само доливане води до постоянно повишение на солите във водата.

Също така може аквариума да е със СО2 и със силна светлина но ако е бил установен бавно и внимателно поддръжката си е когао искаш.

Като време седмично мога да кажа че 200 литра се поддържат за около 15- 20 мин. веднъж седмично. Говоря за растителен и отдавна установен аквариум.

--Николай

Деян

Аз в моето време включвам зяпането.

zambo

На Ники цифрите са верни , но като по-мързеливичък сменям водата за около 30мин.
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

bicho1976

Всяка събота от 08.00 до 09.00 ми е достатъчно.Смяна на 20литра вода,избърсване на покривното стъкло,подстригване на валиснерията,лимнофилата.Почистване на стъклата и отсраняване на ненужните листа.През седмицата рядко оттделям внимание,само му се любувам.

magutta

Както казва майка ми, "една работа отнема толкова време, колкото и отделиш"...
- Смяна на водата и кастрене - 1ч всяка събота;
- Хранене - става за секунди, но ми е кеф да зяпам поне половин час и след като са се нахранили, 2 пъти на ден;
- Ровене във форума (това също си е време, посветено на грижите за аквариума) ... от статистиката излиза по 40мин на ден;
- Обикаляне по магазини за щяло и нещяло, майсторене на родилки, отражатели, обмен на всякакви неща с колеги от форума... пффф, не може да се калулира!

...и все пак, не бих нарелка тези 2-3 дни от месеца, които ми се губят, загубени :)
По-страшна, дори леко зловеща, е статистиката, ако я смятам по отношение на гледани филми!
*JOKINGLY*

Деян

Дата на регистрация:     29.04.2008г 14:02ч

   
Общо прекарано време във форума:    19 дни, 3 часа и 13 минути.


Според мен е доста по-страшно че съм загубил 20 дни само във форума за година.

миа

 Прекарвам неопределено време с рибките-наистина не мога да кажа колко,тъй като часовникът сякаш потъва в аквариума и спира...Нямам определен час и ден за смяна на вода,хранене-грижите са просто ей така чисти и непресметнати.Аквариумът е близо до бюрото ми и когато нищо не ми идва на ума просто поглеждам рибките.Странно,но...мисълта просто теква,лее се като буйна река,която не може да бъде спряна от никакви диги.
За любимите неща няма време и място.Някак си липсва усещането за загубено време...
: 01.09.2009г 17:05ч
Хм,тази тема не е ли за "Лафче"?

miTko

Цитат на: kraltchev - 01.09.2009 15:33
  Ако е с мъхчета и с малко светлина може няколко седмици наред изобщо да не се пипа. 

--Николай

Да, ама не! *STOP* Колкото му отпусна, толкова ми отнема!
Когато ме няма в къщи не ми отнема никакво време! *YAHOO*
Разни мои АКВАРИУМИ 

slayerp5

30 дена по 5 минути прави 150 минути, другото е кеф. ;-)

Caxapa

Всичко е относително. Например , колко аквариума имате. С моите 4 броя се озорвам малко понеже не се свежда само до гледане и наслаждение на рибите.Все нещо трябва да се дооправи, попремести и какво ли не още.
На ден по 30 до 60 минути. Останалото време  като релакс край аквариумите не влиза в тези изчисления.

BOJO

Цитат на: Caxapa - 02.09.2009 16:19
Всичко е относително. Например , колко аквариума имате. С моите 4 броя се озорвам малко понеже не се свежда само до гледане и наслаждение на рибите.Все нещо трябва да се дооправи, попремести и какво ли не още.
На ден по 30 до 60 минути. Останалото време  като релакс край аквариумите не влиза в тези изчисления.

При мен част от релакса е ежедневното дооправяне , преместване и преподреждане :)

Caxapa

Цитат на: BOJO - 03.09.2009 09:14
При мен част от релакса е ежедневното дооправяне , преместване и преподреждане :)
След ровичкането и дооправянето идва времето с  *DRINK* да седиш пред тоест зад стъклото и да наблюдаваш "безмълвният свят на рибите"

Similar topics (5)

16176

Публикации: 1
Прегледи: 3207

56234

Публикации: 0
Прегледи: 1870

7734

Публикации: 18
Прегледи: 9329

4203

Публикации: 176
Прегледи: 144401