• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 12:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

женската гупа яде ли си малките ?

Започната от TexHoTpoHuk, 04.02.2009 21:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

TexHoTpoHuk

Подариха ми четири гупи . Една женска и три мъжки .
Женската ражда вече един път и рибките са около сантиметър и нещо вече .
Сега забелязах , че ражда отново . Ще изяде ли малките , ако я оставя в същия съд през ноща . Защото още е доста подута и май ще ражда още .........

Деян


TexHoTpoHuk

Много нахална рибка само от нея имам вече около 20 малки .... ама не ме пита имам ли къде да ги гледам нямам ли ......
*SORRY*

barabata

Горе долу на всеки 21-25 дена цвъка поколение. Аз преди 10 години бях почнал с 4 хелера и се спрях като станаха 300 и се спрях.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Bai Pe6o

Иво, яде ги без да му мисли много, особено ако няма къде да се крият.
Аз една бременна миналата година я изкарах сама в 11 литрово аквариумче с цел да си ражда на спокойствие. А то какво стана: оцеля само едно.
Преди това обаче като се изсипа в общия при другите гадини, където има растителност и камъни, оцеляха 10 и си пираснаха там без да ги закачат.  ;-)

TexHoTpoHuk

Значи към момента има около 10 новородени и 7 на около 1 месец - стигат ми толкова .
Видях как женската налапа едно новородено и я върнах обратно в големия аквариум .
Там  има къде да се крият малките ако роди още , и тия няма кой да ги закача . Всички да са доволни .....

barabata  какво ги направи тия 300 хелера , къде ги гледа ?

barabata

Гледах ги в един 150 литров и няколко за падрастващи и раждане.

Правиш си един хубав аквариум както си му е реда - хубав грунд, растения, осветление и т.н.
Пускаш си рибките вътре Примерно 2 женски и 2-3 мъжки гупи и не пипаш изобщо. Каквото оцелее в растенията като порасне се избираш какво да си оставиш а другите ги подаряваш или разменяш с някой съфорумник за опресняване на кръвта в аквариума. Изобщо не се сили да развъждаш защото до никъде няма да я докараш.
Гледай 5-6 рибета като хората в един по-голям аквариум (примерно 30-50 литра) и излишното го разкарваш.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

TexHoTpoHuk

далеч съм от мисълта да ги развъждам просто ми стана интересно , понеже до сега не ми е раждала рибка .
Аз даже не съм искал да гледам гупи но ми ги донесоха в едно пликче пред вратата и нямаше как да не ги сложа в аквариума..........

TexHoTpoHuk

Няма ли някакви противозачатъчни или някак да им убия желанието за размножаване .
Отделих женската в отделен съд . След първите 7 се появиха поне още 20-30 немога да ги преброя . Днес гледам в аквариума има поне 20 бебета още  *SORRY*.........  Ще трябва да изолирам женската от мъжките по някакъв начин май ........

Similar topics (5)

44341

Публикации: 2
Прегледи: 1798

32612

Публикации: 4
Прегледи: 2694

17595

Започната от zorigigi


Публикации: 6
Прегледи: 2583

48953

Публикации: 0
Прегледи: 1583

41062

Публикации: 1
Прегледи: 1818