• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

С какво да храня скаларии?

Започната от itzpacho, 22.06.2013 10:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

itzpacho

С какво да храня скалария? Имам някаква обикновена храна за риби, обаче тя не я яде.  *dontknow*

ddr


petar99

Има толкова изписано по темата.... ползвай търсачката, на всеки му е по- лесно да напише нещо, след 15 мин. да се върне и да му е отговорено, но никой не се сеща бързия вариянт. Поразрови се, това не важи само за теб, но и за много други потребители.
Само ще те посъветвам да разнообразяващ със замразена храна. Каква е храната все пак, на люспи, на гранули, маркова ли е? Някой риби не харесват текстурата на храната, пробвай с нещо ново.

Nikiengi

Цитат на: itzpacho - 22.06.2013 10:38
С какво да храня скалария? Имам някаква обикновена храна за риби, обаче тя не я яде.  *dontknow*
А пък ако вземеш и да разгледаш форума дали пък няма да намериш нещо! Има толкова написано!!! *MODERATOR*

itzpacho

Цитат на: Nikiengi - 22.06.2013 14:12
А пък ако вземеш и да разгледаш форума дали пък няма да намериш нещо! Има толкова написано!!! *MODERATOR*
Сега я виждам тази търсачка ;д
: 22.06.2013г 15:03ч
Цитат на: petar99 - 22.06.2013 12:00
Има толкова изписано по темата.... ползвай търсачката, на всеки му е по- лесно да напише нещо, след 15 мин. да се върне и да му е отговорено, но никой не се сеща бързия вариянт. Поразрови се, това не важи само за теб, но и за много други потребители.
Само ще те посъветвам да разнообразяващ със замразена храна. Каква е храната все пак, на люспи, на гранули, маркова ли е? Някой риби не харесват текстурата на храната, пробвай с нещо ново.
Ами незнам каква е честно..  :-D Мога да снимам.  :-)

Caxapa

22.06.2013 18:35 #5 Last Edit: 23.06.2013 17:11 by Caxapa
Не, че съм модератор но на такова запитване човек  му иде да спами..  *spam *spam и так далле.  Ако вкуса на храната е на кебапчета то рибката се муси и иска и  *DRINK* Ако е с вкус на шопска салата си иска и ракийка.
Сега сериозно. Вероятно рибката е още млада и не е свикнала на разнообразна храна. Моите скаларии от малки ги уча да хапват всякакъв вид като за целта храня с тази с която са започнали/новоизлюпена артемия/, минавам на скълцан тубифекс  и ако неискат пак храня на следващо хранене с артемия. после пак давам скълцан тубифекс  и така докато започнат да познават и този вид храна и проядат от него. И това не е цялата методика. Промежду тези основни хранения давам и стрита люспеста храна на Сера или Жи-Би-Ел  като наблюдавам дали ядат или само пробват и плюят. Много  пъти пробват и плюят но упорито им давам пак, и пак и пак докато се научат.  Предполагам съм станал ясен след целия този спам..

Similar topics (5)

7347

Започната от Birhan


Публикации: 1
Прегледи: 2618

36625

Публикации: 26
Прегледи: 10184

31674

Публикации: 29
Прегледи: 14015

5116

Публикации: 35
Прегледи: 15028

26848

Започната от devil111


Публикации: 26
Прегледи: 16357