• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Гупи

Започната от Манич, 26.11.2015 22:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Манич

Здравейте колеги:-) Нов съм в това хоби,ако мога така да кажа. От доста време искам да се занимавам и най - накрая се реших. Преди 4 дена си купих 30 л. аквариум, нагревател 50в, помпа за въздух, гъба,термометър и си взех 2 гупи 2 хелера 1 сомче. Гупата и хелера са бременни. Та въпроса ме е какви мерки да взема, че да могат да родят рибкити. Както казах от 4 дена ги имам и незнам какво да правя. Моля ви, пишете ми по подробно какво трябва да правя. Благодаря предварително:-)

DPI

Принципно , има специална тема за живородките (включително и гупи) : http://aquariumbg.com/forum/jivorodki/re-kajete-mi-dali-moyata-ribka-e-bremenna-vsichki-vaprosi-tuk/ 
Без снимка е трудно да се каже кога ще роди, при гупата коремът трябва да стане квадратен отдолу. Единия възможен вариант е да я отделиш в родилка - моята е такъв вариант без преграда: http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/8605/ferplast-blu-9030-rodilna-vana-10-20-5-9-5-sm.html. Другия вариант е гупата да роди в общия аквариум и разчиташ на естествен подбор ако за малките има укрития.

Молинезии не съм гледала, но и те са на същия принцип, предвид това, че са живородки. Ако искаш да форсираш раждане, което НЕ ТИ ПРЕПОРЪЧВАМ, тепмературата на водата се повишава до към 28 градуса.

Успех.

Caxapa

Цитат на: DPI - 29.11.2015 12:52


Молинезии не съм гледала, но и те са на същия принцип, предвид това, че са живородки. Ако искаш да форсираш раждане, което НЕ ТИ ПРЕПОРЪЧВАМ, тепмературата на водата се повишава до към 28 градуса.
  :karamse: Само това остава  на 4 дена аквариум  с рибки на максимум в него да "форсира"  раждане.  Първо аквариума е много пресен и както в повечето случаи ще се появят следстатови проблеми.  Съвета ми е да се прочетат темите за стартиране   на аквариум, както и останалите теми в които се описва какви грижи се полагат за сладководен аквариум. Ако бе с едно две изречения да бяхме дали насоки но материала е доста и се изисква четене. Темите ще намерите в изкачащото меню в ляво на екрана като заредите страницата на форума.
Успех.

DPI

Сахара, Манич пита какви "мерки" да вземе за да родят рибките.
Като използва търсачката, ще му излезат поне няколко теми, в които се пише, че се вдигат градусите на водата, поради което написах, че не му го препоръчвам.
То ясно, че с четене става, но знаеш, че всеки начинаещ иска бърз отговор. Не изключвам себе си.

Similar topics (5)

34986

Публикации: 10
Прегледи: 5314

46197

Започната от demona1994


Публикации: 4
Прегледи: 4439

16859

Започната от hyusko


Публикации: 6
Прегледи: 5659

57412

Публикации: 39
Прегледи: 10158

3632

Публикации: 18
Прегледи: 15184