• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 20:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Днес намерих една малка плата, която не бях виждал.

Започната от amaru_shakur, 07.12.2007 18:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

amaru_shakur

Точно копие е на женската ми и е към 1см голяма. Как ли е оцеляла при толкова мулинезии и как чак сега се пръкна като се има в предвид, че е вече оформена и оцветена напълно развита малка рибка. Колко бързо растат, защото имам гупета на 2 месеца а тя е по  голяма и оформена от тях, а не съм я виждал до сега.

botan

Ами в общия аквариум има повече храна и рибката пораства по-бързо.Не това не значи да изсипеш цялото пакетче с храна в бебешкия аквариум.Просто в общия има повече безгръбначни и водорасли с които да се храни :)
Иначе нищо чудно че е оцеляла, на мен са ми оцелявали бебета хелерчета при наличието на трихогастер, златна рибка и торакатум на куп =-O

amaru_shakur


kratun

Цитат на: amaru_shakur - 07.12.2007 18:19
Точно копие е на женската ми и е към 1см голяма. Как ли е оцеляла при толкова мулинезии и как чак сега се пръкна като се има в предвид, че е вече оформена и оцветена напълно развита малка рибка. Колко бързо растат, защото имам гупета на 2 месеца а тя е по  голяма и оформена от тях, а не съм я виждал до сега.
През август, пуснах 10-ина плати, 4 молинезии и 10 коридораса в новостартирания аквариум (220 литра вода), признавам си, че бяха опитни зверчета. На по-късен етап, пуснах 30 сини неона, 15 кардинала и 11 рейнбоу фиш. В момента, нямам идея как да се отърва от платите. Имам най-малко 50 новородени в рамките на 3 раждания. Ужас! В зоомагазина не ми ги искат, защото "не можете да гарантирате качеството на рибките", а ако ви покажа снимки от тяхното "качествено" отглеждане и коментари от "компетентните" им изказвания - директно ще си изкъртите миФките в банята. От понеделник - няма шега! Почвам от женските плати. Не вярвам да има някой силистренец във форума, ама ако ги иска - негови са. Иначе ....?!?!?!
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

Similar topics (5)

19235

Публикации: 19
Прегледи: 7923

15262

Започната от kuvert


Публикации: 2
Прегледи: 2346

51090

Публикации: 2
Прегледи: 2310

19633

Публикации: 3
Прегледи: 2353

7363

Публикации: 0
Прегледи: 1962