• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

декоративни езера,помощ

Започната от Снежана, 01.06.2017 00:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Снежана

Здравейте,
Имам нужда от съвет във връзка с един неприятен случай.
Имам син на 7г.с него бяхме на парти в неделя и моят Тарзанчо нагази в декоративно езерце  с лилии, рибки и мост..на лов тръгнал.Проблема се появи на следващият ден, собственика на езерцето и градината казва дете ми спука езерцето. Искам да ми направите ново или да му заплатя 2000лв.Ужас настана в сърцето ми, ами сега. И взех да се ровя в интернета за помощ. Открих тук доста информация за езерцата
Но си задавам въпроса може ли дете около 15-17килограма да причини това. Езерцето е на три четири години. Четох че лилиите също са опасни за езерцето и т.н.
В мен се породи съмнение дали е виновно детето или този човек е решил да ме  изнудва, понеже нито знам нито мога да защитя сина си. Той е виновен и точка и аз трябва да плащам!! Май нещо измислено...а проблема може да не идва от 5мин. престой в езерце.
Моля за помощ и съвет. *HELP* *HELP* Как да го оправя езерцето и дали може да се види от къде е проблема. Дали на истина го е спукал сина ми.
Моля пишете и съветвайте.
Благодаря предварително!

Amev

Кофти ситуация ... че е възможно да се спука , възможно е .. но явно има първопричина , може просто да е стара мембраната/найлона или каквото там е използвано. Най добре е да кажете от къде сте и къде е това езеро и ако се навие някой колега с езерато тук , просто да дойде и да погледне за какво точно става дума ... ситуацията е неприятна както за вас , така и за собственика ... изграждането на едно езеро е адски много труд и време. Не искам да взимам страна , за това е най-добре , трето обективно мнение от незаинтересована страна.

Lightning_boy

Кофти, наистина. Този въпросен господин, може ли да докаже, че Вашият син е виновен? Защото, ако не успее, то всичко остава само в зоната на, "той е, не е той".
Второ, и аз мисля като Амев, че има първопричина за това.
Г-на, уточнява ли как "дете му спука езерото"? Пък и от къде на къде 2000лв? Нещо много съмнително има в това... Къде се е разиграла случката, ако не е тайна?
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

mitko8899

Може мнението ми да се различава и да не се понрави на някои колеги,но аз не бих платил нищо,защото няма как да съм сигурен от какво и кога е пукнато езерото.
И как е преценил да иска точно 2000лв-ако езерото е с найлон,той струва далеч,далеч по-малко.Ако е от специалното черно фолио,цената може и да се доближава,но то не би се спукало толкова лесно.Казвам го това,защото има голям шанс,човека да е намерил претекст да си направи ново езеро за без пари.
Като дете,аз имах подобен случай-да съм бил в 3 клас и бях ударил един Ford Еscord по предното стъкло с топка,която беше и мека на всичкото отгоре.Да ама човека ме видя,разпитал кои са нашите и вечерта у нас.Оказа се даже,че е бивш служител при баща ми.Та на татко му стана неудобно,викна ме да се извиня и понечи да плати на човека.Обаче аз много добре бях видял,че стъклото си беше вече напукано от доста преди това.Баща ми ми имаше доверие,знаеше че нямам склонност да лъжа и каза на човека,че иска първо да проучи въпроса.На другия ден отидохме да говорим с някои от съседите и какво се оказа-всички казаха че стъклото било напукано в горната част от поне две години,но не го правел.
Та недобросъвестни колкото щеш-проучете добре въпроса,и ако трябва му го поправете,но не и да му давате ей така 2000лв за нещо,което може да е станало,но може и да не е..

Ако имате възможност,най-добре ще е да снимате езерото и да го покажете тук.Така ще се види колко е голямо,как е оборудвано,направено и т.н. А нищо чудно да се окаже и че човека има тема във форума.

Lightning_boy

Цитат на: mitko8899 - 01.06.2017 15:37
Може мнението ми да се различава и да не се понрави на някои колеги,но аз не бих платил нищо,защото няма как да съм сигурен от какво и кога е пукнато езерото.
И как е преценил да иска точно 2000лв-ако езерото е с найлон,той струва далеч,далеч по-малко.Ако е от специалното черно фолио,цената може и да се доближава,но то не би се спукало толкова лесно.Казвам го това,защото има голям шанс,човека да е намерил претекст да си направи ново езеро за без пари.
Като дете,аз имах подобен случай-да съм бил в 3 клас и бях ударил един Ford Еscord по предното стъкло с топка,която беше и мека на всичкото отгоре.Да ама човека ме видя,разпитал кои са нашите и вечерта у нас.Оказа се даже,че е бивш служител при баща ми.Та на татко му стана неудобно,викна ме да се извиня и понечи да плати на човека.Обаче аз много добре бях видял,че стъклото си беше вече напукано от доста преди това.Баща ми ми имаше доверие,знаеше че нямам склонност да лъжа и каза на човека,че иска първо да проучи въпроса.На другия ден отидохме да говорим с някои от съседите и какво се оказа-всички казаха че стъклото било напукано в горната част от поне две години,но не го правел.
Та недобросъвестни колкото щеш-проучете добре въпроса,и ако трябва му го поправете,но не и да му давате ей така 2000лв за нещо,което може да е станало,но може и да не е..

Ако имате възможност,най-добре ще е да снимате езерото и да го покажете тук.Така ще се види колко е голямо,как е оборудвано,направено и т.н. А нищо чудно да се окаже и че човека има тема във форума.

Абсолютно мнението ти, колега, не се разминава от моите и на Амев разсъжденията. Предвид, че знаем каква раса сме, съм напълно склонен да си мисля, че въпросния чичко иска мангизи на готово.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Caxapa

Най вероярно става въпрос за езерце извън пределите на България ако съдя по изписаното местожителство. Та господина явно си няма застраховка на имота и специално на езерцето. Трудно може да докаже, че точно вашият син е увредил изолацията в следствие на което е протекло което ме съмнява изобщо.  Та най вероят о иска да си поднови покритието и е търсил сгоден момент. Немскоговорящите са доста гадна раса когато трябва да "стрижат" някого. Ако има застраховка да  а и Вие да се разбират застрахователите но не е този начина да иска несъществуваща  повреда защото ако изолацията е била добре положена не би трябвало с едно стъпване с крак на дете да се увреди. А той как си чисти дъното? Или "летейки " над езерцето извършва тези процедури.  Моето мнение е да оспорвате и да не се признавате за виновни.

Tracker

Здравей. Нямам голям опит с езерца но споделям мнението на колегите,че малкият Тарзан няма как да повреди езерцето. Но се сещам за друго, този господин е трябвало да помисли и да обезопаси езерото заради детето или най малкото да предупреди да се внимава. Предполагам опасностите за детето са били по-големи отколкото за езерото, не се знае каква техника използва колко е качествена т.е. тока и водата обикновенно не се харесват.
Този господин е смешен да търси вина в 7г. дете, като сам не е взел мерки да предпази детето не езерото. 😉
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

Similar topics (1)

19286

Публикации: 6
Прегледи: 7993