• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Самоделно CО2 за първи път.

Започната от tuxchyyy, 04.11.2017 20:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tuxchyyy

Здравейте хора! Четох много и цял ден за самоделката CO2, накрая се реших и я направих! След като направих стъпка по стъпка установих, че съм изхвърлил камъчето за въздух, което съм ползвал доста отдавна. Та намерих уж решение с този 'дозатор' за сапун  :-D Дали ще има резултат изобщо с него.. или поне до понеделник, докато си взема камъче? От половин час е в действие и пуска балончета, но много рядко? И другото което е, рибите постоянно го мислят за храна и го лапат, дали ще има проблем? Ето снимка.
https://s1.postimg.cc/187udgf73z/23315863_1770424926303249_1909201531_n.jpg

niki77st

С това нещо няма да стане.И камъчето за кислород също прави едри балончета.Купи си дифузер.Аз съм пробвал с филтър от цигара и долу-горе бях доволен от резултата,но всичко е компромис в сравнение с дифузерите.

tuxchyyy

окей, благодаря ще поръчам по интернет, че в останалите ни 3 магазина в града, едва ли има дифузер...
вече излизат по 2 балончета на 8/10 секунди, нормално ли е да започне да пуска 20 минути след пускането му ?

niki77st

Ако е мая и захар,не съм имал такава с-ма,и не мога да кажа.

tuxchyyy

мая и захар да, ок благодаря все пак :)
някой, който е ползвал или знае ако може да помага малко. Също и с една такава бутилка колко време може да се изкара и нон стот 24/7 ли трябва да работи.

danielm

Системата с мая и захар НЕ СЕ спира, НЕ СЕ регулира и работи 24/7 ... защото иначе може да стане бомба тип "вечна смрад".

tuxchyyy

Хора, поръчак си дифузер, но докато пристигне си купих камъче и го сложих. Преди с дозатора пускаше по капка на няколко секунди, а сега вече 2 часа нито капка?

niki77st

Ако е студено в стаята ще и трябва време.Слабото място на тази с-ма е,че не може да се регулира подаването.Аз съм с лимонена киселина и сода и съм доволен.Мога да я регулирам и спирам,не се влияе от стайната температура и издържа доста дълго.

tuxchyyy

Цитат на: niki77st - 06.11.2017 21:17
Ако е студено в стаята ще и трябва време.Слабото място на тази с-ма е,че не може да се регулира подаването.Аз съм с лимонена киселина и сода и съм доволен.Мога да я регулирам и спирам,не се влияе от стайната температура и издържа доста дълго.

по същия начин ли се прави?

pietrokaja

В you tube има клипчета на системата с киселина и сода.
Можеш да потърсиш там,за да се ориентираш как точно стават нещата.
https://www.google.bg/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=0ahUKEwiQ-5fq6arXAhXSyKQKHdRhA7EQwqsBCDwwAg&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov

Nebunu

От всички начини на пускане на ЦО2 мая и захар е най не-ефективното, пробвал съм го. След този вариант идва варианта със сода, които е по ефективен от този с мая ( има колеги които карат и година с тази система и са доволни, евтина и ефективна система ). Най добрия вариант, и не-случайно най скъпия, е с бутилка. Зависи от обема на аквариума ти и колко растения имаш, какво осветление и как ториш може с бутилка 0,5 кг, 2кг, 5кг И.Т.Н.

Но, най важното, дифузерите ( китайски или не ) работят с голямо налягане, с мая няма да стане и бутилката ще ти гръмне. Казвам ти го от опит. Не се занимавай с глупости и пробвай със сода ако нямаш пари за система с бутилка. Маята не става.

danielm

Система с киселина и сода се прави за 5 минути с една бургия, 2 капачки и маркучи ... нищо друго. Зарежда се за 2 мин. Пуска се за секунди.
Ако не можеш да си я направиш или не ти се занимава - 1 долар са две готови капачки. Запалка, запушваш изхода за манометър и си готов. Една / две седмици и зареждаш за под 1 лев. 15лв/годиа
Мая и захар е като златните пендари - звучи интересно, но е в историята.
ЦО2 система- поне 6  месеца грам не се занимаваш срещу 200лв ... или 15 години с капачките. Ама пуска, спира, регулираш по-прецизно.

santiago

що се занимавате с глупости не знам хората са си измислили нормална система за подаване на цо2
а вие се мъчите като в кулинарно предаване да правите кекс ли какво
120-150лв отделяте и си купувате нормална система за цо2

danielm

е, хобито е като кулинарно предаване - не винаги целта е най-евтиния кекс.
:-D

pro_filer

Цитат на: danielm - 07.11.2017 20:50
е, хобито е като кулинарно предаване - не винаги целта е най-евтиния кекс.
:-D
Прав е Даниел! Всеки пробва тея системи и минава на тези под налягане, само и само да не се занимава...

Similar topics (5)

2927

Публикации: 14
Прегледи: 5364

8122

Публикации: 4
Прегледи: 3070

9977

Публикации: 18
Прегледи: 9875

20000

Публикации: 26
Прегледи: 11784