• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 15:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бременна гупа?Какво да я правя?

Започната от bestlap, 21.08.2012 11:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bestlap

От 1 седмица се занимавам с акваристика и още съм напълно нов  *dontknow* И забелязах че гупата ми е бременна доста е подут корема и от 2 дена в сравнение с мъжката е 2 пъти по голяма :)  :-D обаче нямам друг аквариум  :-[ и не знам какво да я правя ако я сложа в една 10л. туба дали ще оживее пак ще и пускам светлина водата ще е същата като в аквариума и ще я сменям всеки ден по 50% с такава която е престояла 12 ч?Или няма да оживее ?И ако случайно оживее и роди като роди веднага ли да си я върна в аквариума или да стой при малките?И ако трябва да стой колко време ще е нужно?И с какво да храня евентуалното поколение?

Ще съм ви много благодарен за помощта !
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

desmit

Ако имаш само гупи може да сложиш повече растения в аквариума/пр.явански мъх/за да има малките къде да се крият.След време свикват с тях и престават да ги ядат.

bestlap

Цитат на: desmit - 21.08.2012 12:02
Ако имаш само гупи може да сложиш повече растения в аквариума/пр.явански мъх/за да има малките къде да се крият.След време свикват с тях и престават да ги ядат.
имам 1 молинезия 1 неонка 1 телескоп 2 сомчета 2 гупи
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

desmit

В такъв случай я отдели,може и в по-малък съд ,но и сменяй вода от аквариума .

VenusVicious

И аз съм нова - на 12 май ми е стартиран аквариума...Моите бременни гупи въобще не ги отделях - оставих нещата на естествен подбор - нека оцелеят най-силните, най-здравите и най-бързите....Мисля, че така беше най-добре и за мен, и за тях, защото ако станат много, какво ще ги правя?(сега са 20-30). Всичко зависи от това г/д колко рибки искаш да запазиш...Ако искаш всички, я отдели, иначе недей.

Similar topics (5)

9812

Публикации: 20
Прегледи: 6156

6042

Публикации: 11
Прегледи: 7535

42298

Публикации: 24
Прегледи: 7849

25789

Публикации: 90
Прегледи: 81444

12483

Публикации: 21
Прегледи: 11694