• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бета в супер малък аквариум

Започната от menyanthe, 09.05.2010 09:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

menyanthe

В момента ми е жал за една мъжка бета (червена), която се намира в супер миниатюрен - може би около 2- 2 литра и половина, аквариум без почти нищо! (като изключим че на дъното има малки камъчета - около 1см пласт). Оставиха го тук в офиса колеги от друг офис. Не съм била тук, когато са го донесли, но доколкото разбрах щели да си го вземат след няколко дни (предполагам това ще е утре). Проблемът е, че аквариумчето вече прекалено много се е замътило. (то това не е единственият проблем - първо, прекалено малко е, второ, няма помпа, филтър, нагревател, термометър, растителност, абсолютно нищо си няма), но въпросът ми е - мога ли в момента да направя нещо с подръчни офисни материали за горкичкия рибок?

П.П. Не знам дали темата е за този раздел и моля модераторите да ме извинят, ако съм допуснала грешка.

Асен Евгениев

Смени му част от водата. Нищо няма да му стане за няколко дни в този обем.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

menyanthe

Проблемът е, че водата, която тече по тръбите е ръждива - леко жълтее на цвят - дали това би било проблем за рибока? Или да си донеса вода от нас и утре сутринта да я сменя (което не би имало много смисъл при положение, че най-вероятно утре ще си го вземат?)

LuDiQa

Това е лабиринтова риба  ;-) До колкото съм запознат, те могат да живеят без помпички и такива уреди. Смени част от водата както е казал колегата нищо и няма за толкова време. Ако искаш, може и от 1 шише 10 литра да го напълниш с престояла вода и да я пуснеш вътре. Ако нямаш престояла вода напълни шишето и го остави да престои 24 часа.  *privet*


Нищо и няма до утре ако не я вземат тогава направи това с шишето и с престоялата вода  ;-)
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

menyanthe

Благодаря много за отговорите!

*offtopic Покрай този рибок пак се запалих да си взема рибки, ама ще помисля още малко по темата, че май в моята гарсониерка място за аквариум няма  :-D

Bolta

Цитат на: menyanthe - 09.05.2010 10:23
Благодаря много за отговорите!

*offtopic Покрай този рибок пак се запалих да си взема рибки, ама ще помисля още малко по темата, че май в моята гарсониерка място за аквариум няма  :-D
За аквариум - място се намира винаги/поне при мен е така/.  ;-)

menyanthe

Така и така сме почнали с  *offtopic, ама да кажа, че вече измислих място за един аквариум 60/40/50. Ама повече просто няма как да е... Демек това са около 100-тина литра...

kdravia

Цитат на: menyanthe - 09.05.2010 14:17
Така и така сме почнали с  *offtopic, ама да кажа, че вече измислих място за един аквариум 60/40/50. Ама повече просто няма как да е... Демек това са около 100-тина литра...
Еее браво,ти ще тръгнеш направо от висок старт. :-D
Докато има шарани,ще има и рибари!

Асен Евгениев

Цитат на: kdravia - 09.05.2010 14:55
Еее браво,ти ще тръгнеш направо от висок старт. :-D
От нисък се стартира по-бързо. ;-)
А като си спомня, че на времето стартирахме от трилитрови буркани...
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

menyanthe

На горкия Серж (така са го кръстили) му смених част от водата с престояла, но доколкото разбирам той в този мини-аквариум си живее... Без контролиране на температура и други такива неща....
Та си е направо за оплакване милия...


chepik

Ако се притесняваш, че им е малък аквариума ето ти един линк да видиш как ги отглеждат във фермите в тайланд:

*CRAZY* *CRAZY* *CRAZY* *CRAZY*

Similar topics (5)

13251

Публикации: 7
Прегледи: 4995

5537

Публикации: 18
Прегледи: 9984

17612

Публикации: 18
Прегледи: 15445

37673

Публикации: 10
Прегледи: 4516

36783

Публикации: 19
Прегледи: 7459