• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бактериална ципа

Започната от abaro, 19.10.2004 19:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Аерацията също помага.Хелерите(и не само) я ядат.Понякога и ампулариите сякаш.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Stas

При мен трихогастерите се справят отлично.

bay_milee

при мен се появи още в началото и много ме дразни и сега ще пробам сичко което прочетох тук дано да има ефект  :-) :-)

Живко

Баси!
Откъде я изкопа тази тема дърта =-O
Моите камъни са доста варовити. Колкото повече СО2 пускам, толкова по-бързо се появява ципата ;-)
Никой не се е родил научен.

bay_milee

аз се отървах благодарение на хипостомуса и смяна на водата само така благодаря за съветите на всички желая ви здраве и късмет !!!  :-)

denzel

28.12.2007 11:35 #50 Last Edit: 28.12.2007 11:38 by denzel
Цитат на: Живко - 27.12.2007 17:37
Моите камъни са доста варовити. Колкото повече СО2 пускам, толкова по-бързо се появява ципата ;-)
малко извън темата,но имам въпрос - при варовити камъни,но без подаване на СО2 възможно ли пак да се появява тази ципа ? имам един 54л с 2 варовикови камъка вътре /размер 18-24см/ + пясък и ми побелява повърхността стабилно когато не е раздвижена.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.best-carp.com%2Fbilder%2Flogo.jpg&hash=0f8b9d5c6c27d71728f3297bd6a7e7c7ce52b680

Живко

Без СО2 трудна работа. Аквариумите с африкански цихлиди почти винаги са с варовити камъни.
Какво значи, ако няма движение на повърхността. Това може да се получи, ако са изключени всички филтри, а това никога не се прави.
Ако наистина няма никакво движение задължително ще се появи ципа.
Никой не се е родил научен.

stenli

При мен ципата започва да се появява след 7-8 ден от смяната на водата. Ако 2 седмици не сменям водата става по плътна. Прави ми впечатление, че рибките я харесват и папат от нея. Започват да изкарват едни дъъълги и бели акита.
Явно има плюсове от нея, ако не дразни визуално, май няма проблем да си има.

chandler

мен ме дразни тая ципа. имам добър опит от преди с платите, които я хапваха перфектно. наскоро взех 1 плата, ама тя нещо се ослушва и не я закача, макар че не съм я хранил от седмица. от мързеливите е, предпочита скаридите да гони  ]:->
chandler

zambo

Цитат на: chandler - 03.02.2009 16:41
макар че не съм я хранил от седмица. от мързеливите е, предпочита скаридите да гони  ]:->
Не е мързелива . При наличието на хубави пържоли ти ще ядеш ли сурово зеле ? Не , нали ?
Тя защо да яде ципа , като има вкусни черита .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Живко

Молинезията е по-добра.
Никой не се е родил научен.

vancho

Снощи замалко да се заоплаквам че и аз го имам тоя проблем ама прочетох че едно камъче с въздух помага и ето че вярно е така . Махна се за около 2-3 часа
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fpubpic%2F0D%2FA6%2F217a39d745860da6.jpg&hash=5fe066531989cb1b9795f8b72dfcc2e62814c0f0

Caxapa

БЯЛА ЦИПА ???? Бре , това съм го имал само в БГ. когато имаше режим на тока  Как е въдите тази ципа ,че като чета постингите на някои колеги как си хапвали от нея някои рибоци може да си спестя малко парици от хранодена на питомците си.  *YAHOO*

plamen46

ЗДРАВЕИТЕ
Да не отварям нова тема,ще питам тук.
Има ли някаква химия за премахване на ципата.
Аквата е след рестарт,без рибки.
Рестарта е заради ципата,но пак се появи.

hunter

Виж какво е писал колегата Penta по въпроса :
Баща ми се оплаква дълго време от бактериална ципа, най-накрая вчера вечерта намерих малко време и отидох му капнах 2 капки Трипавлавин (анти-бактериално средство). Тази сутрин нямаше и следа от ципа (поне той така каза развълнуван от радост). Това със скимерите го пробва той ама е след ден-два ципата се връща.
И не прави рестарт заради една ципа защото както сам се убеди пак идва след време. Аз получих ципа когато спрях помпичката за въздух заради СО2-то

Similar topics (5)

22528

Публикации: 18
Прегледи: 10461

39143

Публикации: 15
Прегледи: 6304

10236

Публикации: 13
Прегледи: 6807

32275

Публикации: 3
Прегледи: 3196

49434

Публикации: 6
Прегледи: 4251