• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът ми !

Започната от Kristian Georgiev, 11.05.2009 23:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kristian Georgiev

Искам да ви питам защото още много не разбирам от риби ! Имам 25литров аквариум в него мисля да държа 4 женски хелери и 3 мъжки хелера , 6 женски гупи и 5 мъжки гупи, 2 женски молинезий и 2 мъжки молинезий и 2 малки около 6-8 см сомчета! Въпросите ми са : Ще им е добре ли заедно ? Ще им е тясно ли ? По колко пъти наден да ги храня ? По колко часа да им свети лампата наден ?                               Благодаря ви предварително !!!Надявам се да ми помогнете !!!  ;-) ;-) ;-) ;-)

vancho

трябват ти и растения и то не малко  Иначе рибите са много
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fpubpic%2F0D%2FA6%2F217a39d745860da6.jpg&hash=5fe066531989cb1b9795f8b72dfcc2e62814c0f0

MeTogu

За толкова риби ти трябва поне 70-80 литров акварим.Колега имаш още доста да четеш из форума.Като ориентир само ще ти кажа,че 1 см от рибка се нуждае от 1 литър вода.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kiril_m

1. Не, няма да им е добре заедно, защото
2. Ще им бъде тясно
3. Кристиане, каква лампа имаш?
4. С този размер на аквариума ще е добре да се спреш до 5-6 броя риби от видовете, които си посочил, ако искаш да живеят що-годе нормално.

Храни по веднъж на ден и по малко. Ако остава неизядена храна параметрите на водата ще се влошат. Имаш ли нужното оборудване за аквариума - филтър/помпичка, нагревател... Прочети статиите за начинаещи.
От поста ти съдя, че все още нямаш риби, а имаш намерение да си купиш. Съветвам те да не прибързваш с набавянето на риби, а преди това да прочетеш статиите, които ти бяха препоръчани до сега, за да се ориентираш за грижите, които трябва да полагаш за аквариума и рибите.

sandetohaha

Ако влзезеш и ти някои друк приятел вътре мисля ,че ще ви е добре .  =-O =-OТова са МОГО риби за този аквариум .

Radinka

а ти колко аквариума имаш?или просто всеки ден измисляш нови комбинации с риби?
златарник,скаридарник и жабарник

Similar topics (5)

11596

Публикации: 62
Прегледи: 17360

16954

Публикации: 3
Прегледи: 1772

6566

Публикации: 8
Прегледи: 3512

13374

Публикации: 17
Прегледи: 9916

35330

Публикации: 15
Прегледи: 6990