• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум за 1000лв

Започната от nasko678, 03.03.2006 21:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stas

Мариане, мен ме интересува количествената сметка - пусни на мейл, ако имаш.

nasko678

Още не съм решил нищо нищо.Днес ще има обикаляне,питане за цени и оферти.Каде в Пловдив мога да питам за налравата на аквариум :?:  :?:  :?:И колко ли ще ми струва един 500л аквариум :idea:

Raven

естествено всичко е повече или по малко DIY , готови комплекти не съм купувал.

аквариум-155х65х70  = 705 л. х 0.80лв. =564лв.
стоика - 140лв.
прожектори 2х70лв=140лв.
тела за прожекторите- Osram5200 - 2х32лв = 64лв.
канистър-120лв. /без пълнеж ,и без кранчета/

СО2 система

бутилка-20лв. /втора употреба/
проба и маркиране-16лв.
редуцир вентил за СО2 с вграден иглен клапан за финно дозиране - 50лв.

тотал - 1070 лв.

ясно е че канистърът е от най ефтините ,но върши перфектна работа,пълнежът ми е само вата и тръбички за разбиване на струята отдолу,ако се вземе качествена биомедия ще с оскъпи,но на мен биофилтрация не ми е необходима ,кранчета за него нямаше тогава иначе щях да си взема а сега ще ги търся допълнително.
СО2 системата също е сбирток но върши  работа- имаше проблеми ,но като затегнах както трябва и смених гарнитурките всичко се оправи.

после добавих елклапан Kamozi- 64лв. /не е задължителен,но е удобен/
също по късно си намерих и вторииглен  клапан за финно дозиране- около 15-20 лв беше,но и този на редуцира вършеше работа.

това съм го правил не толкова да спестя а поскоро защото дори и да си взема готов комплект аквариум с осветление ,капак и всичко- пак ще го преправя половината,така че по добре отначало да си го събера по моя поръчка.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

vrp

Цитат на: "raven"

на мен 1000 лв. ми излезе 700 л. аквариум,стойка,МН осветление,канистър 2000л.ч. ,  система за СО2 - бутилка 2л,редуцир вентил,и елмагнитен клапан,и 35бр. САЕ-та.
Това през коя година си го взимал.
Незабравяй ,че от година на година(от месец на месец)
цените се повишават с много високо темпо.

Raven

еми тогава калкулираме 10 % годишно оскъпяване върху общата сума.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Ilianidis

Моя е с настоящи цени...
аквариум 180:57:55-350лв
поставка -240лв
цо2 с пожарогасител и редуцир-105лв
самоделен капак -90лв
канистер Сакем2000 с кранчета 150лв
Удоволствието е общо 935лв
Аквариума капака и поставката са мое производство,така че може да си сметнете че ще е и значително повече.Скоро може да поместя идеята за стъклен капак с осветление и залепено мебелоимитиращо фолио.На мене лично сделан от стъкло ми допадна най-добре имайки предвид влагата и леснотата за изработка.Не е просто покривно стъкло ,а си е направо истински капак.

N.Nobs

Цитат на: "vrp"
Цитат на: "raven"

на мен 1000 лв. ми излезе 700 л. аквариум,стойка,МН осветление,канистър 2000л.ч. ,  система за СО2 - бутилка 2л,редуцир вентил,и елмагнитен клапан,и 35бр. САЕ-та.
Това през коя година си го взимал.
Незабравяй ,че от година на година(от месец на месец)
цените се повишават с много високо темпо.

С изключение на аквариума и стойката цените и сега са си същите.А ако сам си ги направиш сега аквариум+стойка=400лв=>770-800лв за всичко :idea:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Живко

Никой не се е родил научен.

nasko678

Сега се връщам от Дискус,аквариумчето е 280л.обиколих много други места,питах,помислих но това аквариумче все пак ще взимам. :roll:,а и някой от колегите от Пловдив ако скоро му предстои плевене да се обажда пристигам до 20 минути :!:  :!:  :!:

NO CARRIER

Ако имаш път до Пазарджик, мога да ти дам валиснерия, егерия и ротала индика. Някой друг ако иска, да свирка. Днес или утре ще ги скубя, имате два дни за размисъл. :-)
Валиснерията е рязана, предупреждавам.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

N.Nobs

Цитат на: "Живко"rofl

Ирония ли долавям :?:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Ilianidis

Той е в час,може на мойте сметки да се смее,че някои неща са ми лукс и могат с по-малко мъни да станат.Масата ми излезе малко по-скъпа заради лъскавите 8 крака,да не говоря за шлайфането на стъклата, дето ме метнаха и там взеха по 4лв на метър,тъй че Нобс твоите сметки са си верни.

zariio

Цитат на: "N.Nobs"
Цитат на: "vrp"
Цитат на: "raven"

на мен 1000 лв. ми излезе 700 л. аквариум,стойка,МН осветление,канистър 2000л.ч. ,  система за СО2 - бутилка 2л,редуцир вентил,и елмагнитен клапан,и 35бр. САЕ-та.
Това през коя година си го взимал.
Незабравяй ,че от година на година(от месец на месец)
цените се повишават с много високо темпо.

С изключение на аквариума и стойката цените и сега са си същите.А ако сам си ги направиш сега аквариум+стойка=400лв=>770-800лв за всичко :idea:
Значи искаш да кажеш че като извадим примерно 50-70лв за стойката и аквариум от 564л струва 330-350лв?
Нещо са криви май тези сметки пък незнам :roll:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

N.Nobs

Цитат на: "zariio"
Значи искаш да кажеш че като извадим примерно 50-70лв за стойката и аквариум от 564л струва 330-350лв?
Нещо са криви май тези сметки пък незнам :roll:

Стъклата за аквариума са около 250лв. (700л. , а не 564л.),матеряла за стойката е около 50лв.+100лв. за да не изпадаме в подробности=400лв.
Отново казвам-ако си ги направиш сам :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Raven

всичко опира до това колко можш да си направиш сам и колко си търсил.
примерно бутилката ми я предлагаха за 60-80лв , аз си я намерих за 20,а един месец по късно ми я подаряваха но ме дъмързя да ходя до Княжево да я взема.даже две бяха.

така че - както изпадне.

аквариума можеше и по тънко да излезе естествено ,но не смея да лепя над 100л.
лампите ми са промишлени прожектори- не са особено красиви,иначе над 300 лв е само тялото.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

7341

Публикации: 7
Прегледи: 4130

1058

Започната от lkm


Публикации: 2
Прегледи: 3072

12603

Публикации: 20
Прегледи: 8400

27369

Публикации: 4
Прегледи: 3715

28984

Публикации: 6
Прегледи: 3748