• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 05:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум при Ремонт в стаята

Започната от abv, 17.08.2009 10:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

abv

Ще боядисвам стените с латекс,какво трябва да направя или не им пречи на рибите(дискуси на 7-8месеца).
Лично аз си мисля да спра аерацията само и да закрия аквариумите с найлон,но все пак и другите да кажат.

bicho1976

Пролетта правих ремонт в нас.Изместих аквариумът така че да не ми пречи като боядисвам,покрих го с чаршафи и толкова.Не съм спирал нищо.Осветлението и филтърът си работеха.Жертви никакви.

onyxman

Латекса е на водна основа обикновено и няма такива изпарения при съхнене. Завий го само да не го изцапаш и боядисвай смело.  *THUMBS UP*

barabata

Ако "аерацията" се прави с копресорче за въздух то същото може да се премести в друга стая или тераса с едно дълго маркуче/шлаух и да се остави да си внася отвън пресен въздух. А ако аквариума има стъклени капаци които се затварят почти плътно (може да се остави съвсем малка дупчица с размер на шлауха (колкото да излиза вкарания от компесора въздух), то няма място за притеснения дори и да има някакви летливи съставки във боите.

Боите на различните фирми имат различни съставки и въпреки че са на водна основа то те не са съвсем безвредни , но не са и силно токсични. Ако се държат отворени прозорците докато се боядисва и се оставят няколко дена да изсъхне хубаво само с покриване на аквариума и евентуалното спиране на компресорчето мисля че няма да има проблем ако в аквариума броя на рибите и обемът му позволяват поддържането на живота без допълнителна аерация.
Ако не може без аерация - с удължено маркуче се взима чист въздух от някъде ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Divane

ако пък е огромен проблем и няма как да станат нещата по гореописаният начин - хващаш рибоците и ги даваш временно при приятел с аквариум.В твоя спираш аерацията и оставяш само филтъра да си върти,покриваш с нещо отгоре и си вапцаш на воля. След три дни макс си взимаш рибките обратно и се кефиш :-D

onyxman

Не мисля че е нужно заради едно боядисване с латекс чак рибите да местиш.Като чак толкова се притесняваш, спри аерацията за 2-3 часа докато изсъхне латекса и си готов.В тая жега ще изсъхне за отрицателно време, пък ако оставиш да става и течение...  *privet*

Similar topics (5)

13251

Публикации: 7
Прегледи: 4988

5747

Публикации: 13
Прегледи: 6135

17895

Публикации: 4
Прегледи: 3168

37376

Публикации: 8
Прегледи: 4195

6556

Публикации: 16
Прегледи: 6499