• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Агресивна Боция?!

Започната от Shadowcaster, 01.07.2013 09:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Shadowcaster

Здравейте,

Гледам няколко златни и 3 боции в един аквариум без никакъв проблем. Миналата седмица взех и един Black Moor и забелязах, че една от Боциите гони и хапе по опашката тази по-тромавичка златна рибка. За уикенда бях извън града и тази сутрин като им пусках храна забелязах, че опашката на Moor-a е доста "разпарцалена"...

Има ли нещо, което мога да направя или трябва да махна златната или агресивната боция? Дали с времето ще спре да я хапе?

Благодаря за отговорите предварително!

П.С. Само да кажа, че отговори като "златни се гледат само със златни" не ми вършат работа. :)

Пресиян

FHM

Какви е боциите ? От кога живеят заедно с останалите златни ? Колко е голям аквариума ?

Shadowcaster

Тъкмо се усетих, че не съм написал каква е...

Боцияте е Клоун, а аквариума е 60 литра. Мънички са още всичките риби...Боцията е не повече от 4 сантиметра. Смятам някъде декември да взема един 200+ литров да имат повече място. Иначе си следя качеството на водата и всичко там е ок.

Златната и две от трите  боции (едната от които е и агресора) ги взех миналата седмица заедно със златната...

Четох, че боциите водят "борби" за определяне на йерархията, но интересното е, че другите златни не са пострадали, а на тази красивите воали са опърпани...

dok70

Първо воалните, че са по-бавни, после наред останалите...  *privet*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

FHM

Така първо авкариума е много малък за тези риби и може би това поражда агресията. Второ двата вида са напълно противоположни златните са студенолюбиви а боциите са тропически т.е. топлолюбиви.

Heartwork

За в бъдеще те съветвам да не смесваш тези 2 вида рибки. Златните гледай само със златни.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Shadowcaster

Даммм...Както става често, послушах продавача, който очевидно не беше много наясно, но надделя моето желание да гледам повече от един тип заедно. Ще трябва да върна боциите в магазина явно или да ги подаря... Интересното е, че сега златната е доста по-пъргава и подвижна, като няма воали да и пречат, но прилича на проскубана кокошка, горката....Жал ми е да я гледам! Ще наблюдавам какво се случва до събота и ако видя агресия, ще предприема мерки...


Благодаря на всички за отговорите...

Heartwork

Продавача, гледа само парите да ти вземе.  :-D
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Similar topics (1)