• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 19:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Oт Варна съм водата била зле кво да правя???

Започната от amaru_shakur, 09.11.2007 11:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Разсипаха ви във Варна, да ги е. :-/
Остави рибките гладни няколко дни или поне им намали дажбите, да не цапат толкова, и не сменяй докато не кажат, че се е оправила.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

sloncho

Колега и 3 седмици да не сменяш, не мисля че ще ти е проблем. По ще ти е проблем да купуваш вода за готвене и пиене, недай си боже имаш и малко дете.
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

Joro Vn

    Доколкото имам информация от медиите, кв. "Левски" не е от "репресираните" райони. Аз живея в "Чайка" и до сега не съм забелязал някаква промяна в цвета или мириса на водата ни. Точно за това местното ни "ВиК" се жалваше, че градът е разделен на няколко отделни района според захранването с вода, които по принцип били независими един от друг. Сега към пострадалите трябвало да се прави нещо като "байпас" и да им се прехвърля вода от друг район, която била и с друго налягане. Това тоже било проблем. Според мен, огледай се, ослушай се, и ако не идва влак, пълни си спокойно вода. Май даже е по- добре тази операция сега да я направиш, че след няколко дни, като съвсем омесят водите, може наистина да стане проблем.

ivosiliev

Здрасти градски. Аз смених с минерална. Има две марки мин.вода, с които и преди съм сменял и не съм имал проблеми: "EVE"(с бяла капачка) и "Torn springs"(с розова капачка). Те са с ниско ниво на минералност и са подходящи. Слагаш им Aquatan 10-тина минути преди да ги излееш в аквариума и това е.

Stas

А най-добре с Девин - розов етикет. Това е изворна вода и е доста подходяща, но ... цената...

islander

По-евтино ще излезе да си превариш водопроводна вода отколкото да купуваш трапезна. Варненската вода е доста твърда и вероятно рибите са си свикнали с нея. Не че с доливане на някакво количество трапезна няма да стане, но много лева ще ти струва.
Абе нямате ли си около града някоя чешма откъдето да си напълниш?

Similar topics (5)

19213

Публикации: 4
Прегледи: 4248

8268

Публикации: 13
Прегледи: 6005

41878

Публикации: 1
Прегледи: 1320

6801

Започната от mistar_ti


Публикации: 13
Прегледи: 5892

48805

Публикации: 3
Прегледи: 2509