• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
30.03.2024 11:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

за начинаещ

Започната от paco112, 24.10.2014 00:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

paco112

Здравейте,
Искам да си купя аквариум и да отглеждам рибки (последно имах преди 22-23г). И другите членове на семейството нямат търпение :) Та първият ми въпрос е какъв тип аквариум да взема (готов стартиран, празен употребяван, изцяло нов правен, фабричен). Според мястото което съм определил ще е около 150-200л. Та така, моля за съвет.... Бройте ме изцяло за начинаещ. Четох доста от статиите за стартиране, отглеждане, съпровождаща техника но ми се иска и вие да помогнете преди да направя избора. От готовите гледах аквариуми на sun sun 150 -190л. Според вас добра марка ли са? Има ли още оборудване което да се купува след това или се стартира?
В olx има разни оферти повечето за употребявани. Също ако това е добрия вариант от какво да се пазя и внимавам преди покупка. Много станаха въпросите но ще съм ви много благодарен да ми помогнете, кой какъвто опит има.

asito

Фабричен:
+дизайн, качествена изработка на капак.
- слабо осветление
Поръчков:
+силно осветление, вентилация, квото искаш, нали е поръчков.
- изработката на капака не е като фабричната.
Втора употреба празен:
+на сметка.
- може да се наложи да се поизчисти :)
Втора употреба готов стартиран:
+завъртян азотен цикъл, на сметка .
- трудно пренасяне, може да не е по твой вкус и следва смяна на грунд, растения, риби
Фабричен или по поръчка, нов или втора употреба зависи от финансовите способности и от мерака :)
Според мен, за аквариум, sun sun не е лоша марка.
Пази се аквариума да не тече, да не е спукан някъде.С куриер май няма как да тестваш.
Капака му да бачка, да е здрав.
Цената да не е колкото на нов, че всякакви тарикати се навъдиха.

Galina_Dim

Вкъщи започнахме с фабричен, после последваха още 5, от които само един фабричен. Зависи за какво ти трябва. Във фабричните в момента се гледат непретенциозни растения и цихлиди. Зависи какво те води - дали да е интериорна част - нещо, което е лесно и непретенциозно, или ще навлиза по-сериозно и ще се наложи сдът ти и осветлението да отговарят на редица изисквания.

sVGNsali

Сетовете имат един голям +, а именно капака. Няма как да се мине качеството на фабричната изработка, а ако има предполагам ще е малко състояние.
Какво и как има в него за светене е др. тема. Може да се преработи.
Както е казала колежката, ако не се гони някакъв специален интериор, по-добре е да се вземе поръчков, със отделните компоненти. По-бюджетно решение.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

terier4o

     Моя съвет е да си купиш поръчков аквариум. Във форума има 3-ма майстори, които предлагат изработка на аквариуми + осветление+ шкаф, и като цяло съм на мнение, че по този начин могат да се избегнат недостатъците на фабричните аквариуми( осветление и филтрация).
Първо е нужно да изясниш сам за себе си, какви растения и какви риби ще има в аквариума. Пусни след това една тема.... и според препоръките на колегите, ще разбереш какво осветление каква филтрация и какви допълнителни аксесоари евентуално, ще ти бъдат нужни. След това е лесно :)  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Similar topics (5)

54796

Публикации: 26
Прегледи: 9008

49008

Публикации: 5
Прегледи: 3721

57139

Публикации: 12
Прегледи: 4613

57176

Публикации: 17
Прегледи: 7821

52983

Публикации: 3
Прегледи: 2200