• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 19:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

за какво е съмпа

Започната от iankisa13, 12.02.2015 14:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iankisa13

Да 0,60 см. височина ,а бъркането ще е лесно цялата височина ще е 1,20 най- много с шкафчето ,аз го поръчах аквариум с осветление таймер , стъклен капак и дървен капак и шкаф към него , и мисля че няма да  е проблем за почистването му ,те ще му сложат осветление подходящо  за аквариума.
Вчера гледах едни помпи мисля че бяха на тетра цялата се потапя вътре в нея има и гъба ана един друг модел пак подобни с гъба само че и активен въглен пак се потапя цялата вътре и ги гледах бяха за 200л

Публикациите са слети: 12.03.2015 19:05

и някои добър магазин в Бургас да знаете от където може да се вземат рибки и обзавеждане за аквариум

Penta

Цитат на: iankisa13 - 12.03.2015 19:02
Да 0,60 см. височина ,а бъркането ще е лесно цялата височина ще е 1,20 най- много с шкафчето ,а.... и мисля че няма да  е проблем за почистването му ......

Основната идея на форумите е хората с опит да го споделят с начинаещите. Човека с опит ти казва че аквариум висок 60 см е труден за обслужване, а ти споделяш какво си мислиш...та така.

iankisa13

да така е приятел мислех да е 50см висок но прецених че мога да го направя с още 10 см висок , мисля че ще изглежда по добре ,уважавам  препоръките на всеки които е писал и ме е посъветвал за аквариума и за всичко друго ако съм обидил някои извинявам се   *SORRY* но споделям какъв ще е и няма да ми е проблем за чистенето му но ако има някакъв проблем за височината моля да ми кажете пречили че ще е широк толкова колкото и висок

Tracker

Здравей iankisa13 и добре дошъл в хобито  *privet*.
По написаното от теб по горе се разбира, че не си прочел статиите за начинаещи ;-)   (изскачащото меню в ляво).
Не бързай с рибките, разполагаш със цял месец за стартиране на аквариума. Сега можеш да си решиш, какъв тип ще е аквариума, какво ще сложиш вътре: грунд, камъни, корени, растения и т.н. .  Относно въпроса ти за филтър, първо си реши вътрешен или външен, с каква филтрация, цена т.н. .
Тук във форума винаги ще помогнем да вземеш информирано решение.
И накрая защото са объркващи размерите ти :
-височина е размера на вертикалната час на аквариума (съвпада с дълбочина) .
-дължина най често е размера на хоризонталната страна, на предното стъкло.
-широчина най често е размера на  хоризонталната страна, на страничното стъкло.
Успех 
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

iankisa13

извинявай ,не те разбрах  защо да са объркващи дължината мисля да е 60см ,височината и тя макар че я промених беше на 50см но я направих на 60см а широчината 30см , четох статиите за начинаещи и прдължавам да чета ,има интересни неща които трябва да се знаят , сега съм на тема аквариум риби и малко ми е бръм главата и питам наред защото друго е човек които разбира да ти обясни но пак да питам за размерите проблем ли са ,ако трябва да ги променям ,чакам с нетърпение да стане аквариума за да го снимам и да ви го покажа, ходих лично до ямбол да го поръчвам  *CRAZY* затова питам ако трябва да се променят размерите, но ги направих така защото на мястото което мисля да го сложа така ми удисва това е максималния размер ,исках да е по голям но уви не ми позволява размерите , за помпа мисля да дам някъде към 50-60лв и затова гледах вътрешните и но може и малко по скъпа аз съм на принципа да е качествено един път се дават средства но да вършат работа и да са удобни както на рибките в случая така и на мене ,и за това търся и странични мнения и опит  *DRINK*

Similar topics (5)

45405

Публикации: 419
Прегледи: 175604

52042

Публикации: 17
Прегледи: 7553

55217

Публикации: 5
Прегледи: 2996

50323

Публикации: 0
Прегледи: 1524

52228

Публикации: 4
Прегледи: 3027