• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Стартиране на нов аквариум

Започната от grabnaka, 27.01.2015 11:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

grabnaka

Камъка е за да го държи още се издига на горе кирена, а растението още щом го видях исках да е акцента на аквата :) Явно се е получило :)

yasenst

След глътка бира се досетих, че може да е за това камъка  :-D

grabnaka

Добро утро колеги :) Предлагат ми вода от действащ аквариум дали е разумно да се добави в новостартираният аквариум ? :-[

Boqnov90

Ако си сигурен че аквариума е стабилен без боледуване на риби и т.н. ще ти е само от полза. Дори може и мътилка от филтъра да ти даде.

grabnaka

Аз мътилка си пуснах от малкият аквариум и от там при смяната миналата седмица вкарах малко вода + изплакване на филтъра, колегата гледа цихлиди в 250 литров и сега при смяната ми предлага от неговата вода рибките са му живи и здрави и да попитам при добавяне на такава вода може ли да се пуснат анцитруси и САЕ по-рано от 4-те седмици период за цикъла  ? За сега има само една Ампулария в авката

rane

Цитат на: grabnaka - 06.03.2015 09:58
Добро утро колеги :) Предлагат ми вода от действащ аквариум дали е разумно да се добави в новостартираният аквариум ? :-[
Аз така си стартирах последният аквариум.Половината го напълних с вода от най-големия, останалата част напълних с чешмяна вода.Изпрах си гъбата, както и единия пакет с пълнежа от филтъра.Първите 2-3 дни беше голяма мърсотия и мътилка.После пуснах няколко бебока-гупи и всичко се изчисти.До момента са минали 8 дни от пускането.Всичките показатели са в норма, което лично мен ме притеснява.Нямаше, нито пик на амоняк, нито на нитрати.Единственото, което е малко високо за момента е Рh 7,6-7,8.Обичайно е около 7,2.

grabnaka

Вече аквариума има е с обитатели, след доливането с аквариумна вода растенията вътре почнаха да пускат и нови листа и мисля, че всичко е наред. За сега рибите се чувстват добре и няма жертви. Да попитам при така стеклите се неща може ли да разредя смяната на водата или да си продължа със смените през ден ? :)

Similar topics (5)

57686

Публикации: 22
Прегледи: 4796

48227

Публикации: 6
Прегледи: 4542

55028

Публикации: 4
Прегледи: 1862

60015

Публикации: 5
Прегледи: 1250

53266

Публикации: 4
Прегледи: 1821