• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Стартиране на нов аквариум 125л.

Започната от AQUAMAR33, 04.12.2017 16:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AQUAMAR33

Колеги здравейте,

бих искал да помоля за съвет от Вас, по повод стартирането на нов аквариум.
Преди доста години имах аквариум 80л. с предимно живородни рибки и двойка скаларии, които хвърляха относително често хайвер.
Тогава в аквариума съм ползвал само камъче за въздух с гъба, при смяна на 1/3 от водата веднъж в месец водата винаги беше кристална и не съм се притеснявал за рибите, защото всичко сочеше, че те имат достатъчно кислород, растенията бяха в отлично състояние и така години на ред, докато не се наложи да се разделя с хобито.
Сега обаче, около 15г. по-късно имам подарък аквариум 125л. с включено осветление и филтър Bluwave + нагревател. Тръпката и мерака отново са налице, въпреки,че времето е ограничено, но .........
Така, та тъй като нещата днес 100% са се променили донякъде и аз не съм толкова в час, основния ми въпрос към всички Вас е, необходимо ли ми е отново камъче с помпичка за вкарване на кислород във водата или този филтър си знае работата и не е необходимо допълнително вкарване на камъче за въздух?

Предварително благодаря на всички отзовали се в помощ на "стария новак"  :-) :-) :-)

Успешен ден,

Caxapa

Директно на въпроса ти. Не, не е необходимо. Аз лично съм сложил по аквариумите и така се презастрахова от предаване на азотен цикъл.

AQUAMAR33

Много благодаря за бързия и ясен отговор.

Поздрави и лека вечер  :-).

Nozex

Здравейте, и аз ще стартирам нов аквариум и искам да попитам за подложката между шкафа и аквариума..5мм.стиропор достатачно ли е ?

pl86

Достатъчно е, ако плота ти е прав и добре подсигурен (няма опасност да провисне, като напълниш аквариума)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

Smelly fish

Добре е, ако наистина ти е равен плота и шкафа е стабилен. Аз съм с фибран 2 см., върху него подложка за ламиниран паркет. Аквариум 150 л. Така го направих, че шкафа ми е ПДЧ и знае ли се кога може да стане "лодка". Преди години съм чупил 40 л. аквариум от огънат плот, та затуй сега съм с дебела подложка.

Lightning_boy

Цитат на: Nozex - 19.12.2017 17:19
Здравейте, и аз ще стартирам нов аквариум и искам да попитам за подложката между шкафа и аквариума..5мм.стиропор достатачно ли е ?

Добре е да ни светнеш колега нещо и за аквариума, литри, размери а у ... Според мен 5мм е тънко ако е голям аквариум ... ако е малък не е проблем.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Nozex

Аквариума ще е 120л. и вече реших да сложа 2см. фибран :) а можете ли да ми кажете дали сън сън 302 ще ми върши работа ? аквата ще е 120л. шихлиди :)

elmovani

Аз съм със същият филтър на 45л. растителен аквариум. Така че, и SUN SUN 304 да си вземеш за 120л. аквариум с цихлиди няма да ти е много ...  *DRINK*

alek05BG

здравйте всички акваристи Аз започнах с 40 л аквариум с живородки Хобито ми се рзави и когато развих на макс стария аквариум взех и една бета в отделен реших да мина на по голям-120-130 литра.Оше не съм го купил и имам няколко въпроса.1.Мога ли с нормална помпа с гъба в нея или ми трябва външен филтърл.2.има ли смисъл да сложа от онези кръглите керамични на сера при гъбата .3.Ако купя аквариум 2 употреба дали има някаква опасност да има някаква зараза по него която да не мога да махна .4. _не точно въпрос_даваите ми и други съвети и неща които трябва да знам.Ще гледам дискуси скаларий и родостомуи/неони. благодаря предварително

Similar topics (5)

58825

Публикации: 5
Прегледи: 2550

53081

Публикации: 7
Прегледи: 2981

51269

Започната от kokoqn4o


Публикации: 1
Прегледи: 1761

57470

Публикации: 1
Прегледи: 1545

55011

Публикации: 6
Прегледи: 2861