• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

старт и заселване на 300 литра

Започната от hank87, 11.12.2013 23:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hank87

Днес оставих капарото за бъдещия 300-литров аквафиум (реален обем вода)
Искам малко съвет за заселването + няколко по-общи въпроса
Ето инфо за аквата:
120х50х50
4х54w T5
Eheim 2028 (1050л/ч)
Со2 от бутилка

Въпросите:
Със сигурност ще гледам скаларии, но се колебая колко да бъдат и с какви (и отново колко) риби да ги комбинирам. Засега мисля за 6 скаларии + рамирези и евентуално апистограми. Нямам опит с такива риби, затова моля да кажете по колко от вид ще се чувстват добре заедно
Много харесах и барбусите торпедо, но ме притеснява дали ще им е достатъчна дължината на аквариума. Освен това пише, че обичат 15-25 градуса температура..не знам дали ще се аклиматизират при моите средни 25-27 (а лятото и повече)

Относно растенията - заклел съм се, че ще правя полянка, но дали е добра идея още от 1вия ден да засяда растенията за нея и да пусна со2-то?

Със стартирането съм наясно - ще сложа малко мръсна вода от декстващия аквариум и ще фазменя малко филтърен материал между двата филтъра за по-бърз старт. Освен това ми остана и sera nitrivec от пускането на 1вия аквариум, така че мисля да бухна и от него

Май е това засега, но сигурно ще изникнат още въпроси в идните седмици :)

tomatomov197

  За рибите си го намислил добре , но полянка едва ли ще успееш да направиш .  По-скоро се ориентирай като за хабитата на обитателите - Амазонка :  корени , ехинодоруси и т.н. 
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

hank87

Именно зафади полянката взимам толкова силно осветление и со2. Забравих да напиша, че за субстрат ще ползвам jbl aquabasis + jbl manado (ако не предложите по-добър вариант за по-добра цена)
Защо така ме обрече на неуспех? :)

djibarov

защото искаш скаларии, а те доста дърпат и не оставят дребни растения с плитки корени. Аз така и не успях да си направя полянка заради скалариите!

hank87

А примерно сагитарията ще издържи ли?

Относно рамирези-тата: при този обем ще имам ли проблеми с 10-15 броя?

Similar topics (5)

52996

Публикации: 11
Прегледи: 5912

59956

Публикации: 16
Прегледи: 3080

51121

Започната от митит


Публикации: 7
Прегледи: 3048

49768

Публикации: 4
Прегледи: 2935

57395

Публикации: 4
Прегледи: 2706