• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 04:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Спиране на тока

Започната от aileen_queen, 14.07.2015 09:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Значи говорим за съвсем различни неща.  Ето ТУК са дадени тези шпанугсвандлер или преведено на български - волтов трансформатор. И пак добавям. Трябва ти читав акумулатор за да издържи толкова часа.

SDB

Сахара
коментарите станаха много разводнени
спрямо темата ама да продължим аз не разбирам
добре немски ама :•Ausgangsspannung/Form: 230 Volt AC/modifizierte Sinuswelle   
тук пак пише че синусоидата не е истинска
немците може да му викат трансформатор но то е преобразовател от постоянен във променлив ток
изпълнен с транзистори диоди и интегрални чипове и именно в преобразувателя е проблема
за по просто и евтино получения AC ток на изхода не е с хубава синусоидална форма
а това е проблем за всички променливотокови двигатели

(а това на немския сайт и предишното на българския си е едно и също но от различни
призводители аз писах че имам такова в колата от "APC")

Lightning_boy

Цитат на: kalin09 - 15.07.2015 10:30
Да наречеш "инвертора" "трансформатор" е като да наречеш "аквариума" "леген"...
Не е хубаво да се пише по всички теми...

+1! И акъла на Сахара също е много читав. Ако трябва да се отклоня малко. Синусоидата на напрежението, което абсолютно всички хора на тази планета ползват, не е правилна. Правилна е в идеален случай, а такъв все още няма. Виж си мощността на филтрите, според мен да изкарат и 2 часа пак е по-добре, ако е без тях. Да не споменавам, че има и електроника, и можеш да го настроиш да се включва през интервали, което ще е още по-добре. И аз мисля като Сахара, че няма нужда от такива сериозни инвестиции.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

discusfen

Ако е само за захранване на помпите няма ли да стане със слънчев панел.Има малки панелчета които произвеждат до 55 вата ток и струват около 50 лева.

Lightning_boy

Цитат на: discusfen - 15.07.2015 14:38
Ако е само за захранване на помпите няма ли да стане със слънчев панел.Има малки панелчета които произвеждат до 55 вата ток и струват около 50 лева.

Идеята е добра, но ... след панела? Инвертори и всякакви управления? Толкова ли няма от някаква кола да се свали един що годе добър акумулатор и да се закупи един китайски траф 12-220V ? Най-евтиният вариант и възможно най-бърз.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

SDB

Цитатакумулатор и да се закупи един китайски траф 12-220V
"Траф" може и да си навиеш сам ама акулулатор който да дава променлив ток още няма *YAHOO*
а пък аз не съм видял никъде траф за постоянен ток
фотоволтаичните панели дават също постоянно напрежение като акумулатора

Lightning_boy

Цитат на: SDB - 15.07.2015 16:48
"Траф" може и да си навиеш сам ама акулулатор който да дава променлив ток още няма *YAHOO*
а пък аз не съм видял никъде траф за постоянен ток
фотоволтаичните панели дават също постоянно напрежение като акумулатора

Отклоняваме се от темата но... нали не мислиш, че един преобразувател на напрежение ще и седне по скъпо от инвертор ??
Не знам каква е мощността на филтъра, но от първото търсене в гугъл намерих схема за преобразувател с мощност до 50 вата ...

Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

petko

Уточнете за какво говорите .че стана нещо много объркано.
Инвертор-преобразува постоянно напрежение в променливо.
Преобразовател на напрежение-променя една стойност в друга(променливо в друго променливо,постоянно в друго постоянно).
Трансформатор- от едно променливо в друго променливо.
*offtopic

getsata73

Почти най-евтиният вариант ,при положение че имате акумулатор
http://citymol.net/invertor_za_avtomobil_500_wat
Цитирам и мнение как се смята консумацията от авто форум:
..."И пак ти напомням - гледаш колко вата пише на зарятдното на лаптопите, събираш двете цифри, делиш ги на 10 (за по-лесно и за да влезе и КПД-то им, което не е 100%) и получаваш амперите които ще смучеш от акумулатора. Пример - лаптоп 65 вата и лаптоп 120 вата. Сума - 185 вата. С телефони, камери и други - приемаш 200 вата. Делено на 10 прави 20 Ампера. Това означава че напълно зареден 65 амперчасов акумулатор ще бъде празен след 3 часа (3 ч по 20 ампера = 60 Ач). Но след 2-я час не е сигурно че ще има достатъчно ток да завърти стартера"
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

niky

Това е някаква нова, РЕВОЛЮЦИОННА форумула за пресмятане на мощност. Е, все пак сме 21 век  :-D  *ROFL* *CRAZY*. Пък и 10 е хубаво кръгло число. Един "колега" началник ми казваше - изислявай всичко с фактор 3. Питам го защо 3...вдига рамене. Казах му да сложим 2 и да си стиснем ръцете.

П.С. Не вярвайте на всичко, което пише по форумите. Има и верни неща, но отсяването е трудно.

Lightning_boy

Цитат на: niky - 16.07.2015 10:09
Това е някаква нова, РЕВОЛЮЦИОННА форумула за пресмятане на мощност. Е, все пак сме 21 век  :-D  *ROFL* *CRAZY*. Пък и 10 е хубаво кръгло число. Един "колега" началник ми казваше - изислявай всичко с фактор 3. Питам го защо 3...вдига рамене. Казах му да сложим 2 и да си стиснем ръцете.

П.С. Не вярвайте на всичко, което пише по форумите. Има и верни неща, но отсяването е трудно.

+1 формулата си е класика :D :D  *ROFL* *ROFL* *ROFL* *bg*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.