• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 15:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвет за стартиране на аквариум

Започната от Абоната, 19.10.2015 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Абоната

Здравейте! Предстои ми покупка на нов аквариум с размери 70/30/40в., в който смятам да гледам по-непретенциозни растения и такива рибки. Имам 175-литров аквариум, който се филтрира от Sun Sun 302 (с три кошници: в най-долната има едропореста гъба, в средната са едни пластмасови топки, и в най-горната е керамиката), и на когото ежеседмичната му смяна на вода е около 50 литра. Заедно с покупката на новия аквариум смятам да взема и Sun Sun 304, който ще сложа на големия аквариум, като ще сложа почти цялата (ако не и цялата) керамика от стария, и ще взема нови филтриращи елементи за допълването му, а стария канистър ще отиде за новия аквариум. Също така почти целия нов аквариум ще го напълня с вода от ежеседмичната смяна на големия - смятам поне 60 литра да заминат за малкия.
   И самият ми въпрос при това положение е кога мога да считам новия аквариум за стартиран, и да пусна вътре новите му обитатели?

geshi

Ако оставиш едропорестата в стария филтър и го пуснеш в новия аквариум пълен с вода от работещия аквариум (след сифониране), старта може да е веднага. Пробвал съм го не веднъж без проблеми.

Абоната

Цитат на: geshi - 20.10.2015 00:32
Ако оставиш едропорестата в стария филтър и го пуснеш в новия аквариум пълен с вода от работещия аквариум (след сифониране), старта може да е веднага. Пробвал съм го не веднъж без проблеми.

Да, точно това ми е идеята - благодаря за отговора! :)

Similar topics (5)

60003

Започната от oshko


Публикации: 4
Прегледи: 1104

52637

Публикации: 17
Прегледи: 7624

50617

Публикации: 11
Прегледи: 3811

56485

Публикации: 15
Прегледи: 14982

56581

Публикации: 14
Прегледи: 6184