• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 08:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

"искам рибки"

Започната от gerry, 24.01.2019 11:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gerry

24.01.2019 11:55 Last Edit: 24.01.2019 12:38 by Георги
От 1 седмица и аз съм в този филм ,,искам рибки" и като съм супер боса по въпроса почвам да търся информация :-D Като бях малка имах няколко златни рибки и им се нарадвах за няколко месеца. Така че сега се чудя дали да инвестирам някакви по-сериозни средства или да взема нещо по-обикновено и да видя дали ще омръзне. При положение, че не омръзне тогава да инвестирам в нещо по-професионално. Както бихте ме посъветвали?
Благодаря!

ivanpz6

Препоръчвам ви да инвестирате средства , за да бъде всичко както трябва и да нямате всевъзможни проблеми! Сигурен съм , че ще бъде радост за окото на цялото семейство! Хубав Ден!

larana

От моя гледна точка (като начинаещ) най-важно е да се избере правилно големината на аквариума.
Може би вариант между 50 и 80 литра е оптималния вариант от към бюджет, лесна седмична поддръжка и възможност лесно да се създаде балансирана среда.
Ако има достатъчно място и си мечтаете за голям аквариум ( над 200 л), може би по-евтино ще дойде ако се започне с 20-30 л, а после този аквариум при нужда може да се ползва  като карантинен, втори и т.н.
Но пък вероятността нещата да се скапят при малък аквариум са по-големи и в крайна сметка да ви откаже скоропостижно.
Ако пък мястото за аквариум е ограничено до около 40-50 литра, по-добре е направо да се вземе аквариум за това място.

Lightning_boy

Първо реши какъв рибки ще се гледат, а после ще се мисли и за аквариум.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.