• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 15:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Растежа на рибите

Започната от ivanpz6, 16.02.2019 22:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivanpz6

Здравейте на всички , преди съм имал аквариуми и никога рибите ми в него не порастваха или поне на мен не ми правеше впечатление ! Обяснявах си го , че може би (тогава давах суха храна) е от нея не съм купувал замразена или жива тогава ! Но уви вече от месец и половина имам аквариум сменям редовно вода храня и със суха и със замразена храна и рибите не са мръднали ? Аз ли не правя нещо както трябва или просто аквариума е малък ? Първите обитатели са от месец при мен 2 анциструса не са мръднали ! Идеи

Lightning_boy

Колега, най-вероятно отговора на въпроса ти, се крие в самия въпрос. Но дай малко повече информация за аквариума. За да видим какво ще излезе, защото "имам аквариум и риби в него", нищо не говори. Така доста по-трудно ще разберем положенито. Затова...
1. Аквариума - фирмен, самоделка, поръчков? Обем, място на разположение, кога е стартиран и как?
2. Филтрация - фид на филтъра, дебит, медия, спираш ли го, не го ли спираш?
3. Вода - Бистра ли е, мирише ли, колко често и по колко я сменяш и най-вече с КАКВА и КАК?
4. Грунд - размер, дебелина на пласта, сифонираш ли и по колко пъти?
5. Растения - има ли, няма ли? Какви? ториш ли с нещо?
6. Светлина - светиш ли с нещо, на естествена светлина ли е? По колко време е светлоденя?
7. Риби - колко, какви? С какво ги храниш? Колко често? По колко им даваш?
*bg*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

ivanpz6

Цитат на: Lightning_boy - 17.02.2019 09:24
Колега, най-вероятно отговора на въпроса ти, се крие в самия въпрос. Но дай малко повече информация за аквариума. За да видим какво ще излезе, защото "имам аквариум и риби в него", нищо не говори. Така доста по-трудно ще разберем положенито. Затова...
1. Аквариума - фирмен, самоделка, поръчков? Обем, място на разположение, кога е стартиран и как?
2. Филтрация - фид на филтъра, дебит, медия, спираш ли го, не го ли спираш?
3. Вода - Бистра ли е, мирише ли, колко често и по колко я сменяш и най-вече с КАКВА и КАК?
4. Грунд - размер, дебелина на пласта, сифонираш ли и по колко пъти?
5. Растения - има ли, няма ли? Какви? ториш ли с нещо?
6. Светлина - светиш ли с нещо, на естествена светлина ли е? По колко време е светлоденя?
7. Риби - колко, какви? С какво ги храниш? Колко често? По колко им даваш?
*bg*

Аквариума ми е фирмен на RS Electrical 55литра. Разположен е до леглото ми не на пряка слънчева светлина.Стратиран е на 11.01.2019 както се стартира аквариум .. грунд , камъни пълня с вода и чакам завъртането на цикъла !
Филтрацията ми е вътрешен касетъчен филтър с дебит 600л/ч.Нямам медия за в най-скоро време ще добавя сера сипоракс мини. Не се спира филтъра !
Водата е бистра, не съм усетил да мирише .Сменям всеки петък/събота по 20% процента с престояла 24 часа вода .
Грунда ми е с фракция 04-06мм и малко по-едър фракция 2-3 мм , дебелината от зад е около 5-6 см отпред е по малка 2-3 см (растенията са засадени рпедимно отзад) не съм сифонирал до сега.
Растенията ми са около 20 стръкчета ротала и 1 анубиас. Торя със тетра плантамин по 10мл при всяка смяна.
Светлината е лед 18в студена бяло,топло бяло,червено и синьо(вградено си беше).Светоденя е 8 часа , като от стратирането съм увеличавал с по час всяка седмица.
Обитателита са ми : първите бяха може би на 2-рата седмица от стартирането  два анциструса .. след седмица пуснах 6 огнени серпи . От две седмици имам и 4 рамирезита .. това и ще бъдат!

MeTogu

Не може да усетиш усезаемо разликата за месец и нещо. Трябва доста повече време да мине за да можеш да направиш реална преценка. Може да ти помогне обаче външен човек. Примерно някой приятел. Викаш го да погледне рибите и след месец пак. Сигурен съм, че на него ще направи впечатление. Може да си правиш снимки. След като минат 4-5 месеца вече ще разбереш , че понеже е пред очите ти не можеш да видиш как растът.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ivanpz6

Цитат на: MeTogu - 20.02.2019 20:47
Не може да усетиш усезаемо разликата за месец и нещо. Трябва доста повече време да мине за да можеш да направиш реална преценка. Може да ти помогне обаче външен човек. Примерно някой приятел. Викаш го да погледне рибите и след месец пак. Сигурен съм, че на него ще направи впечатление. Може да си правиш снимки. След като минат 4-5 месеца вече ще разбереш , че понеже е пред очите ти не можеш да видиш как растът.

Ами по принцип аквариума ми е вкъщи а аз уча в София! От тази седмица започнах и се надявам като се прибера да забележа разлика! Благодаря !

kstoilov

Четох, че рибите не спират да растат с напредване на възрастта. Освен ако нещо в условията не забави това, предполагам. Е, 4-5 см риби със сигурност няма да станат 50 см  :-)

Месец и нещо и за мен е твърде кратък период, трябва да иаш търпение. Ако са здрави и аквариума е стабилен, ще има и растеж.

MeTogu

Мислиш ли , че хелер 4 см ще стане 50? Момчето пита за доловима разлика.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ivanpz6

Цитат на: MeTogu - 22.02.2019 01:24
Мислиш ли , че хелер 4 см ще стане 50? Момчето пита за доловима разлика.
Точно така! Единствената забележима разлика е в анциструсите за сега , надявам се занапред да и в другите риби! Благодаря Ви!  *lock

kstoilov

Хелер не видях човека да има. 50 см риба е шега, разбира се.
А точно хелерите израстват доста, поне при мен беше така, като гледах.

Similar topics (2)

57166

Публикации: 8
Прегледи: 2898

56200

Започната от kaloqn_0998


Публикации: 2
Прегледи: 1984