• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Избор на външен филтър за аквариум 100л

Започната от bloodyeagle, 22.11.2013 02:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bloodyeagle

  Здравейте,
от скоро имам аквариум който за момента е с вътрешен филтър но не съм доволен.
Искам да си закупя подходящ външен филтър на разумна цена и се надявам да ми дадете съвет какъв да е той.
   Аквариума е с вътрешен обем 110 литра, на дъното има грунд около 3-4 сантиметра, има няколко растения Анубиас, въздушна стена пред задната стена.
   В аквариума гледам: 10 - неона, 5 - клиновидна разбора, 1 - сребарна акула, 2 - пангаса, 1 - сребърен долар,  3 - огнени барбуса, 3 - боции,  3 - анциструсa и 2 - коридораса, искам да сложа и две рамирезии.
   Знам, че рибите са много разновидни и може би не са най подходящата комбинация за един аквариум но със съпругата имаме различни вкусове и затова е така. :)
Съвсем скоро разбрах и коя риба ми яде новите листа на анубиса (естествено както ще кажете) Долара. :)
  Моля Ви кажете какъв филтър да си взема за момента се чудя между TETRA TECH EX 700 и sera fil bioactive 130 + uv, но приемам и други предложения.

предварително благодаря за отделеното време.

Caxapa

Всеки от членовете на форума и с повечко практика се е насочил към определена марка филтри и канистри. Мнения ще чуеш всякакви и всеки ще хвали марката на своя фаворит. Лично аз съм фен на Ехайм и съм доволен като минах през Рена, Флувал и Тетра Тех.  Като обобщение искам да кажа само, че дебита на филтъра трябва да отговаря на аквариума/ако ли е малък , слагаме два/ и да ти е лесен на теб за обслужване като се вземе предвиди шум+ консумация на електричество.

Карган

Здравей.
Знам, че не търсиш такъв отговор, но ако махнеш сребърната акула, сребърния долар, пангасите, боциите и замениш 3-те барбуса с 3 клиновидни разбори не само, че ще си спестиш бъдещи главоболия, но и може да не ти се наложи закупуването на външен филтър.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

niky

Аз Тетра техника повече никога няма да си взема. От тия двата - вземи си СЕРА. Можеш да разчиташ и на дистрибутора им в БГ.

bloodyeagle

 Благодаря за отговорите. Това, че SERA-та е с UV лампа не е ли "+" за него и ако се спра на EHEIM модела eXperience 150 подходящ ли е за моя аквариум.

Similar topics (5)

56403

Публикации: 3
Прегледи: 2198

39212

Публикации: 9
Прегледи: 7694

54523

Публикации: 8
Прегледи: 3360

60010

Публикации: 11
Прегледи: 2064