• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 06:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Покупка на нов аквариум

Започната от qvo, 06.07.2015 11:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

qvo

Здравейте колеги преди 4 години се занимавах с акваристика, но така се случиха нещата, че трябваше да оставя голямата ми краста  рибоците. :-D И така да дойдем  на темата замислил съм като за начало да почна с едно малко аквариумче 25 литра  като за целта съм решил да си купя готов оборудван аквариум  ето го и него: http://www.emag.bg/akvarium-diversa-curb-40-cheren-112937/pd/D4JQSBBBM/?ref=smart-history_1&recid=ibrm860d-6dewm040vnd-C.c17_a187.S.VP_AP_VIS-1cknupe  поради реч причини.  И моля да ми кажете заслужава ли си аквариума някой има ли такъв ? Също така съм замислил да гледам в него неони да знам сега ще кажете на неоните им трябва поне 50 литров аквариум, но засега ще е 25 литра и също така мисля за хубава декорация с доста растения мисля че 11 w осветление за 25 литра са поносими. Мисля да сложа 5-6 неона с 2-3 охлюва ампулария които да ми чистят грунда. :-D


_Kirilov

За тези пари колеги ще ти направят 200л аквариум от 10мм стъкло. Само виж по-долните цени. Ако искаш нано да правиш - се иска търпение и грижи.
Филтъра ти е между 120 и 160лв китайски
Осветлението - ти си решаваш как и с какво да е (според парите)
Шкаф - правиш си или си купуваш.

qvo

Колега разбрал си ме погрешно аз не искам голям аквариум искам да почна от нещо  малко. И да, мисля да си го направя нано аквариумче. И така де някой ако  има  въпросният аквариум да сподели мнение за него. :)  Ето някаква такава идея имам:

MarioChalukov

в емаг цените са ненормални , предлагам ти ако имаш възможност посети магазин за акваристика и вземи от там аквариумче . има тема за магазините по населени места . Успех . 100+ за 25 литра от който не повече от 18 ще имаш вода не си заслужава .  *DRINK*

Lightning_boy

Цитат на: MarioChalukov - 06.07.2015 13:03
в емаг цените са ненормални , предлагам ти ако имаш възможност посети магазин за акваристика и вземи от там аквариумче . има тема за магазините по населени места . Успех . 100+ за 25 литра от който не повече от 18 ще имаш вода не си заслужава .  *DRINK*
+1 и от мен. Погледни в магазин за акваристика или зоо магазин. Просто 106 лева за една шепа стъкло ... :buff:
Но най-важното е на теб да ти харесва. Ако си решил просто кихай парите и се любувай на живота в него  *THUMBS UP*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

getsata73

За същите пари 45 л.http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=124&product_id=340
Нищо че сега искаш малък ,след 3 месеца ще питаш за по- голям :-)
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

qvo

Ех, как ме разубедихте значи  :-D харесах си едно друго аквариумче ,но вече говорим за 54 литра ето го и него: http://www.emag.bg/akvarium-diversa-60-cheren-112938/pd/DVJQSBBBM/?ref=others-interested-bought_right-1_1&recid=VP_AP_VIS_VP_AP_CMD какво ще кажете за него ?

niky

50литра си е вече аквариум. Можеш да развихриш въображението си в него.  :-)

MarioChalukov

 *spam Харесай онлайн , но задължително ако имаш възможност посети магазин за акваристика нещата са коренно различни на живо и на монитора .

Similar topics (5)

52006

Публикации: 18
Прегледи: 7014

58263

Започната от maks25


Публикации: 11
Прегледи: 2680

56251

Публикации: 2
Прегледи: 2100

54137

Публикации: 20
Прегледи: 9732

57241

Публикации: 8
Прегледи: 2549