• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

по кое време в денонощието се пуска CO2???

Започната от krumkoko, 26.02.2014 18:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

krumkoko

Здравеите колеги направил сам система с мая и захар имам някви растения добре варвят  но искам да ги назобя малко като не сам мерил пехато  проблем ли ще е да подавам пак мее страх и рибите да не омрат

ventzislav

Не е зле да се научиш да пишеш правилно!!!

danielm

Рибите няма да омрат .. ако не ти е 10 литра аквата.
Ще варвят по-добре китките!
И аз сам със самоделна.
:-D

kpyMu

Цитат на: ventzislav - 26.02.2014 21:09
Не е зле да се научиш да пишеш правилно!!!

Прави ми впечатление, че тука 70-80% от хората са скептично настроени.

До колкото знам трябва да определиш дозата за аквариума.За 200 литра аквариум 2л. смеска за 100л. 1л. смеска (мая + захар).Да добавя, че маята трябва да е на прах, пробвах аз с мая на прах всичко беше ок, но ми свърши СО2 спряха мехурчетата след което отидох пак за мая и захар, но нямаше на прах и взех бучка разтворих я както по принцип и не стана нищо нямаше газировка.Дано съм бил полезен.
Поздрави.

krumkoko

Цитат на: kpyMu - 26.02.2014 22:26
Прави ми впечатление, че тука 70-80% от хората са скептично настроени.

До колкото знам трябва да определиш дозата за аквариума.За 200 литра аквариум 2л. смеска за 100л. 1л. смеска (мая + захар).Да добавя, че маята трябва да е на прах, пробвах аз с мая на прах всичко беше ок, но ми свърши СО2 спряха мехурчетата след което отидох пак за мая и захар, но нямаше на прах и взех бучка разтворих я както по принцип и не стана нищо нямаше газировка.Дано съм бил полезен.
Поздрави.



Благодаря брато незнам ко сам збаркал с писанет. Иначе аквата ми е 80 литра


ventzislav

Цитат на: kpyMu - 26.02.2014 22:26
Прави ми впечатление, че тука 70-80% от хората са скептично настроени.

Как да съм настроен според теб, при шест правописни грешки в едно изречение от два реда?
Не твърдя, че пиша без правописни грешки, но да напишеш "омрат" ми звучи несериозно.

Caxapa

Конкретно на въпроса "по кое време в денонощието се пуска CO2???" Отговора е: С осветлението а в процес на развитие на аквариума малко преди да светнат лампите/30 мин/ и се спира малко след като изгасне осветлението/30 мин/ това е при мен като практика. Колкото до правописа  :duvar: *dontknow* доста се чудих какво точно питаш.

kuvert

Аз не спирам CO2. В 200л. аквариум денонощно влиза по 1 балонче в сек. Газа се разтваря на около 90% в моя реактор. От тези 90%,които се разтварят около 90% се губят (не се усвояват от растенията). И остава едно нищожно количество за растенията,което явно им стига...
п.с. Относно правописа-мисля,че се справих добре!
Ако krumkoko ми е син,бих го пребил от бой! В къщи 6 месеца водих война да се пише на кирилица,а не на латиница. Накрая махнах US клавиатурата и за 2 седмици всичко се оправи! Неграмотността е порок на едно цяло поколение,на което принадлежи и krumkoko! Някога нашите предци са се криели в килийни училища и са били жадни за четмо и писмо. Днес техните внуци се срамуват да се образоват. Но са с претенции за добра работа и добро заплащане!
Цитат на: ventzislav - 26.02.2014 23:25
Как да съм настроен според теб, при шест правописни грешки в едно изречение от два реда?
Не твърдя, че пиша без правописни грешки, но да напишеш "омрат" ми звучи несериозно.
А ти къде видя изречение???
Всяко изречение започва с главна буква и завършва с препинателен знак. В написаното няма нито една запетая,нито една точка! Да не говорим,че има и въпросително изречение!
Знам,че спамя! Ама не се сдържам! В такива моменти искам да съм модератор...

krumkoko

Много се иэвинявам но писах от телефона и така стана

asito

Пускам ЦО2-то 3 часа преди лампите,спирам го 3 часа преди да угаснат.Реактора е сера 500 и не разтваря на 100% 2м/с и образува въздушен джоб,който се разтваря докато угасне осветлението.
Не бих пребил детето си,защото пише грешно.Бих го стимулирал да се научи на правопис,а ако питате как-бих му показал как се осмиват неграмотните из форумите :)

hank87

Цитат на: asito - 27.02.2014 14:50
Пускам ЦО2-то 3 часа преди лампите,спирам го 3 часа преди да угаснат.Реактора е сера 500 и не разтваря на 100% 2м/с и образува въздушен джоб,който се разтваря докато угасне осветлението.

При теб клокочи ли тая пущина? При мен като се включи подаването на CO2 винаги остава газ (без значение дали го клатя, обръщам и т.н) и заради него се чува постоянен шум. Когато спре и при мен след около 15-20 изчезва този шум

asito

Известно време след включването почва да клокочи.Като се събере газ :) Но е в шкафа и не ми пречи шума.За този реактор имаше изискване за дебита на филтъра,но не помня какво беше.Преди го ползвах с филтър 700л/ч,сега с 1500л/ч и е доста по-добре,т.е.разтваря повече газ.
Като цяло съм много доволен.

koifish

Цитат на: kuvert - 27.02.2014 08:40
Аз не спирам CO2. В 200л. аквариум денонощно влиза по 1 балонче в сек. Газа се разтваря на около 90% в моя реактор. От тези 90%,които се разтварят около 90% се губят (не се усвояват от растенията). И остава едно нищожно количество за растенията,което явно им стига...
п.с. Относно правописа-мисля,че се справих добре!


А слагаш ли от алдехида в аквариума? Колко литра е той?
П.П. Аз открих 8 правописни грешки на първо четене.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Similar topics (4)

51459

Публикации: 4
Прегледи: 3679

58445

Публикации: 0
Прегледи: 1440

56802

Публикации: 1
Прегледи: 2391

58912

Публикации: 2
Прегледи: 3428