• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 18:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Отново въпроси от начинаещ

Започната от Tonitta, 07.12.2016 12:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DobriG

Растенията няма да са много...даже могат и много повече да бъдат :)

Малкото аквариумче ще свърши работа за родилка, но доколкото са ми обяснявали поради меката вода в София молинезиите раждат много по- рядко, отколкото на всеки 28- дни и съм склонен да го повярвам, защото моите вече близо месец и половина не са родили, така че може би ще е по- добре да не я отделяте.

Последно- бих ви посъветвал да сложите едно парче черен кадастрон зад задното стъкло- ще видите колко много ще изпъкне всичко в аквариума и как ще започне да изглежда много по- естествено.

Tonitta

Цитат на: baygry - 13.12.2016 16:34
Растенията никога не са много..Тези на снимката си ги засадила добре.Анубиаса също е добре така по корена.
Може да използваш 10 л за "бебетата".
Благодаря отново за включването, baygry!  *DRINK* Харесвам растения(не само аквариумни, ама и какви аквариуми видях... ), просто каквото четох(само дано ме ми се карате пак :-[) - било по-добре по-малко видове. А и нямам добро осветление, ни СО2, та не ми се иска да прецакам нещо преди да съм започнала. А ми харесва тази папрат, Валиснерията също, мъх по клоните... Много гадни тези хора, дето правят аквариуми само за изложения  :-D
Цитат на: DobriG - 13.12.2016 16:42
Растенията няма да са много...даже могат и много повече да бъдат :)

Малкото аквариумче ще свърши работа за родилка, но доколкото са ми обяснявали поради меката вода в София молинезиите раждат много по- рядко, отколкото на всеки 28- дни и съм склонен да го повярвам, защото моите вече близо месец и половина не са родили, така че може би ще е по- добре да не я отделяте.

Последно- бих ви посъветвал да сложите едно парче черен кадастрон зад задното стъкло- ще видите колко много ще изпъкне всичко в аквариума и как ще започне да изглежда много по- естествено.
Благодаря! Съвета ще бъде изпълнен възможно най-скоро (:
А това за молинезиите ми е много полезно, но аз се радвам, че е така. Защото аквариума още нов, в момента са в 10 литров и се притеснявах, ако вземе да роди сега какво да я правя. Но и аз точно днес си мислех колко бавно надебелява. Моят мъж е от един град в Северна България, толкова твърда (и гадна) водя не съм пила, освен да докарам 30-тина литра като го подкарам  :-D
Приятна вечер ви желая!

Penta

Те и в твърдата варненска вода раждат на по 45 дена молинезиите  ;-)

Similar topics (5)

59667

Започната от Tsuziko


Публикации: 0
Прегледи: 1120

52983

Публикации: 3
Прегледи: 2208

57139

Публикации: 12
Прегледи: 4676

56119

Публикации: 2
Прегледи: 2320

53685

Започната от niki20036


Публикации: 2
Прегледи: 2032