• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов аквариум на Боби

Започната от Боби87, 05.06.2017 10:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Боби87

Здравейте колеги. Казвам се Боян и съм от Бургас. Нов съм във форума и в хобито, и реших да споделя с вас това което успях да направя с новия си аквариум и да помоля за съвети и препоръки!

Стартиран на 18/05/17г.
Размери: 950х350х500 /ДхШхВ/ около 160л.
Грунд: кварцов пясък 0,5-1мм., кафяв грунд 5мм., бяло-черен 3-5мм. и черен матов 3-5мм.
Интериор: 1бр.мангров корен и водопад от пясък моя изработка с естествени камъни
Филтър: Външен канистър SunSun 1000л/ч с UV лампа + аераторна помпа за въздушната стена и водопада
Нагревател: Сера 150w
Осветление: Led ленти 5х950мм. Всяка по 14,4вата или около 80 вата общо студена бяла и топла бяла.
Растения: 2бр.Анубис,1бр. Ехинодорус, 5бр. Валиснерия, 3бр. лимончета, криптокорина и лимнофила.
Обитатели: 5бр. гупи,3бр. Хелери,2бр.анцитруси,1бр. Коридорас, 4бр. САЕ, 4бр. Син Неон
Система СО2: не

По-късно ще кача още снимки

Моля ако имате препоръки или забележки казвайте.
Благодаря

Caxapa

Браво. На мен ми хареса начина на подредба и аранжировка. Поздравления.

asito

Здрасти и на мен ми хареса.Да знаеш ,че неоните се чустват добре в по голяма група.Можеш да добавиш десетина,те и не цапат много като живородките.

Боби87

Благодаря. За неонките съм съгласен и ще добавя още поне десетина.
Ето и някоя снимка от по-близо.

ralitca

Много красив! Браво!

Боби87

Ето и снимки след няколко месеца.




karadaliev

Доста добре се развива аквариумчето - чак не мога да повярвам, че си успял някак да запазиш това разделение на грунда :). Аз неколкократно съм опитвал и все успяваше да се размеси.

nicco

Много добре изглеждат китките.Осветлението само на лед ленти ли е и добавяш ли нещо за подхранване?
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

Боби87

Разделението на грунда става с прозрачни тънки поликарбонатни плоскости около 5см широки които разделят грунда почти до повърхността, понеже отдолу под едрата фракция има кварцов пясък така при сифониране не се смесва, а и самият грунд е с различен диаметър и модел което помага за разделянето.
:-)


Публикациите са слети: 05.10.2017 17:45

Да nicco светя само с лед ленти 4,5 часа преди обяд и толкова след 17ч. И два пъти в месеца добавям течна тор за растения easy life ferro iron plant.

BatV

Харесва ми. Много добре се развива.

Аз бих смесил грундовете - ще изглежда по естествено. *THUMBS UP*

NikolaiF

Страхотен е колега!Ще следиме и по-нататъчното развитие.

Боби87

Благодаря, и аз много си го харесвам.
*thanks

Plami_to

А как направи фонтана?
Много интересно и ефектно се е получило!

Боби87

Фонтанът се прави с кварцов пясък,помпa за въздух с камъче на нея и малко ппр тръби и фитинги. В youtube е обяснено точно как се прави и има доста модели нарича се sand waterfall.

cdman

Цитат на: Боби87 - 05.10.2017 17:40
Да nicco светя само с лед ленти 4,5 часа преди обяд и толкова след 17ч. И два пъти в месеца добавям течна тор за растения easy life ferro iron plant.

Ако правилно съм разбрал се свети на 2 части с интервал между тях от няколко часа. Това не пречи ли на разстенията. Питам понеже ми е трудно да изчисля какъв интервал да задам за светене - от-до. Искам като стана да си виждам аквариума, и като се прибирам отново, но е сложно да се вмести в работния ден.

Ако е нормално , такова решение би помогнало доста.

Similar topics (5)

52006

Публикации: 18
Прегледи: 7011

58263

Започната от maks25


Публикации: 11
Прегледи: 2677

56188

Публикации: 3
Прегледи: 1673

54137

Публикации: 20
Прегледи: 9720

57241

Публикации: 8
Прегледи: 2549