• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 14:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нов аквариум идеи и съвети

Започната от azanzu, 30.06.2015 20:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bunzip2

Засилвай СО2 здраво и не се страхувай да слагаш макро... и ще се оправи.

Penta

Ами с тези COB светлината ти става общо около 1500 лумена на 30 литра, което е нормално за бърз аквариум при 7-8 часа светоден. Но трябва да го забързаш и откъм торене и CO2

azanzu

Цитат на: Penta - 10.11.2015 23:09
Ами с тези COB светлината ти става общо около 1500 лумена на 30 литра, което е нормално за бърз аквариум при 7-8 часа светоден. Но трябва да го забързаш и откъм торене и CO2
Цитат на: bunzip2 - 10.11.2015 21:36
Засилвай СО2 здраво и не се страхувай да слагаш макро... и ще се оправи.
По принцип не държа да е бърз, но растениията явно искат повече светлина. По вашите мнения и пак доста четене мисля да настроя осветлението на 6-7 часа и да увелича малко ЦО2-то и торовете и на принципа проба грешка

petko

Цитат на: azanzu - 10.11.2015 20:03


Публикациите са слети: 10.11.2015 21:26

увеличих светлото понеже Погестемона започна да се издължава много стана буквално като дърво. По прочетеното навсякъде това е признак на слабо осветление
Издължава ли се или хвърля долните листа.
Имал си един СОВ под него имаше ли погестемон и как се е държал.
Аз първо бих увеличил СО2 и леко торенето и чак след това осветлението.
При мен осветлението е лимитиращия фактор.

azanzu

Цитат на: petko - 10.11.2015 23:41
Издължава ли се или хвърля долните листа.
Имал си един СОВ под него имаше ли погестемон и как се е държал.
Аз първо бих увеличил СО2 и леко торенето и чак след това осветлението.
При мен осветлението е лимитиращия фактор.

azanzu

Благодаря на всички с ваша помощ нещата започнаха макар и бавно да си идват на мястото. Постепенно увеличих нитратите и фосфатите на двоина доза и съответно и ограничих торенето само с Профито, пак двойна доза от време на време слагам JBL феропол. Осветлението е намалено на 5 часа все още. Инжектирам минимално количество ГЛУТАРАЛДЕХИД върху засегнатите от брадада участъци, след няколко дни мястото е абсолютно чисто. Единсвения проблем който имам е с Криптокрината не и е добре нещо.
Благодаря отново на всички за отделеното време и за напътствията от Пента

azanzu

Скоро не съм писал в темата аквата вече е в доста добро състояние след много промени по осветление и торене. Нещата си стъпиха на мястото брадата е почти на 95% преборена доста трудно и за не малко време.

Вмомента имам само следния проблем червените растения главно Althernathere Reineckii расте добре проблема е в цвета наскоро ми дадоха едно коренче беше тъмно червено чак лилавееше. А мойте в аквата минита имат керемиден цвят тази която ми дадоха и тя започна да пуска керемидени листа на цвят. Липса на какво е този показател на желязо или ?

Публикациите са слети: 20.02.2016 19:26



Similar topics (5)

51986

Публикации: 4
Прегледи: 3344

58071

Започната от jorko_bg


Публикации: 3
Прегледи: 1637

49331

Публикации: 1
Прегледи: 2199

55581

Публикации: 13
Прегледи: 4910

50360

Публикации: 4
Прегледи: 2049