• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов аквариум 60 литра съвети

Започната от DMS_NOVA, 13.01.2018 22:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DMS_NOVA

Здравейте, нов съм имам за момента малък 10 литров аквариум, справих се със златните рибки:) и вече съм с нов 60 литра. Имам няколко въпроса за грунда и разтворите които бяха в сета, както и капсулите към филтъра, за какво са и колко да слагам. Също през колко време да чистя филтъра и да сменям гранулите в него? Благодаря предварително!




https://s9.postimg.cc/qxbqzxecf/image.jpg


Публикациите са слети: 13.01.2018 23:00

Разбира се ням да е това, тази седмица слагам още доста разстения и обмислям съжителство на неони и купи...

Kai

От моя скромен опит на първо четене от снимките: филтъра има доста място за медия(в сравнение с моя ..), можеш да чистиш гъбите на 2 седмици или дори на седмица(зависи колко ще е натоварен аквариума с рибки), като чистенето задължително ги изплакваш в аквариумна вода и толкоз. За пръстените някой по запознат да отговори но според мен спокойно могат да се сменяват на година и повече... Вземи си бързо растящи растения да помогнат отначало за азотния цикъл и не бързай с пускането на рибите изчакай азотния цикъл да се завърти хубаво.
От втората снимка като гледам тея хапове би трябвало да са торове за растенията не бързай да ги слагаш в началото няма голям смисъл според мен.
Успех *DRINK*

DMS_NOVA

Хаповете бяха към стартовия пакет на аквариума... докато другите са в сета на грунда за разстенията. Дай някое име на бързо растящо разстение. И да питам колко гупи мога да поместя в този аквариум?

Kai

Моят също е 60 литров и е стартиран преди 2 месеца :http://aquariumbg.com/forum/preporaki/startirane-na-60-litrov-akvarium/
Рибки пуснах на 14-я ден, но първата седмица слагах бактерии(чиито ефект е спорен според някои колеги)Преди да ги пусна мерих с тестове имах някякъв азотен цикъл защото нитратите ми бяха нагоре. Растенията които използвам са роголистник, лудвигия, валиснерия, явански мъх и нимфойдес тайван. Като обитатели имам 4 гупи 3ж.+1м и 3 сомчета анциструси.Две от женските ги чакам всеки момент да родят и затова мисля да не взимам повече рибки за сега, като макса който мисля да направя е около 20 гупи и като отраснат сомчетата ще оставя две.

DMS_NOVA

Днес пуснах 6 Гупи, едната не издържа и след 5 часа умря. Ще изчакам да видя да не съм избързал много с пускането. Дайте някой съвет....

Similar topics (5)

51713

Започната от sh3k1


Публикации: 2
Прегледи: 2399

57686

Публикации: 22
Прегледи: 4794

48899

Публикации: 3
Прегледи: 3026

55109

Започната от niki20036


Публикации: 2
Прегледи: 1572

60015

Публикации: 5
Прегледи: 1250