• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нов аквариум

Започната от nathan, 27.08.2014 05:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nathan

Здравейте на всички!
Казвам се Даниел на 20 години съм и се запалих яко по акваристиката.
В началото на годината реших, че искам да си имам аквариум и какво направих:  взех от мазето едно старо аквариумче(15 литра), сложих камъчета на дъното, напълних с вода, набутах помпичка са гъба от на баба ми времето и хоп веднаг  в зоомагазина за рибки.Праснах 5 гупи вътре и кеф, докато 2 от тях не умряха,аз естествено реших, че нещо рибите не са били в ред и нищо не направих.
След време, обаче ставам аз една сутрин и гледам някви малки рибки (как е станало в тези условия, идея си нямам) беше радост голяма.Пораснаха  2-3 рибки и мерака замина. Стоя си така аквариумът няколко месеца и когато измряха всички обитатели реших пак да започна, но този път с яко четене преди това. Ето го и резултата: http://pho.to/6uOn6 . Същият 15 литров буркан. Има само един анциструс,7-8 черита и доста планорбиси.Растенията и сами ги виждате, но все пак да ги напиша: Анубиас нана, Валинсерия, явански мъх и криптокорина. Филтърът е sun sun 350l/h. , светя с Philips 18w.
Тези дни ще плесна и черен фон.
Какво мислите за локвата? Приемам всякакви критики, не ме жалете изобщо!
Съжалявам, ако темата не е за този раздел.  :)

Penta

Когато чете за грунда в аквариума, не срещна ли нещо за размера ?
Този пясък не е подходящ за растения, прекалено ситен е, трябва да е 2,3-5мм. Иначе изглежда приятно.

nathan

Ами четох, но този ми го преедложи един приятел и на мен много ми хареса. За сега всички растения върват идеално, ако след време се прецака нещо, ще го сменя.  :) Благодаря ти за отзива ;)

anet80

Писах ти на лични

Similar topics (5)

48340

Публикации: 14
Прегледи: 6085

55109

Започната от niki20036


Публикации: 2
Прегледи: 1572

51987

Публикации: 0
Прегледи: 1729

53370

Публикации: 11
Прегледи: 5381

59749

Публикации: 5
Прегледи: 1708