• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ местя се !

Започната от Николай_1996, 25.08.2014 22:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Николай_1996

Здравейте. Някой може ли да ми помогне ,понеже ще се мместя в друг апартамент. Имам два аквариума единият е 60литра а другият е 54литра. Разстоянието между сегашният ми апартамент и новият е 5 мин с кола. Как най-лесно да си преместя аквариумите без да им навредя по някакъв начин.


П.П Единият от аквариумите който е 60л. Е направен собственоръчно и не знам дали ще издържи дъното на аквариумът.


Моля някой да отговори на темата, защото до 3-4 дни ми се налага да се преместя!

Ivan_S

Съвсем накратко - водата и рибите в бидончета, а в самите аквариуми оставяш вода колкото да покрие грунда и растенията (ако има такива). Това е, няма да имаш проблем с дъната на аквариумите, ако не си ги натоварил с десетки килограми грунд и камъни. Подлагаш под и около аквариумите стиропори, кърпи и други материали, които да абсорбират друсането по пътя, караш внимателно и всичко трябва да е наред. След това връщаш всичко там, от където си го извадил ;). Колегите да допълват  *THUMBS UP*.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Николай_1996

25.08.2014 23:05 #2 Last Edit: 26.08.2014 14:34 by Николай_1996
Много благодаря за бързият отговор има и в двата аквариума общо 20 кг. Грунд по 10кг в аквариум има и растения но мисля че нищо няма да им стане  :-)

Публикациите са слети: 26.08.2014г 14:02ч


Caxapa

Макар и малко късно но да добавя. Колегата е казал в основни линии как става номера с местенето. Съвсем наскоро местих- пренасях аквариум на колега от форума от един град-Виена до друг на растояние 250 километра отстояние. Изкарахме рибите в бидончета от маслини с широки гърловини, източихме аквариума 100+ литра като запазихме колкото успяхме от водата му в налични туби. Растенията /добре вкоренени в грунда/ оставихме в аквариума.  Транспортирането мина без инциденти и жертви като смея да допълня, че само два месеца преди това пренасяне извършихме същата тази гимнастика в пределите на Виена. Тоест само за няколко месеца се наложиха две премествания като и при двете всичко мина безпроблемно.   Естествено и в двата случая внимавахме да няма резки движения и спирания с колата с цел да не разлашкаме грунда в аквариума.

Николай_1996

Много благодаря за препоръките Сахара аз все още не съм се преместил имах мнлко работа но се предполага че в вторник ще са преместени  :-)

Similar topics (5)

54450

Публикации: 15
Прегледи: 6174

49891

Публикации: 7
Прегледи: 3568

57043

Публикации: 10
Прегледи: 3747

55057

Започната от soeasy


Публикации: 5
Прегледи: 2267