• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 19:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Растения за аквариум

Започната от kokoqn4o, 15.08.2014 11:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kokoqn4o

Здравейте! Имам аквариум - 52 литра. В него има два млади сини трихогастера 4 клиновидна разбора два анциструса и един калихт. Грунт - ситен кварцов пясък около 1 см (ще го увелича). Имам осветление - от тези дългите лампи, които са като пура. Лампата е 13 вата(знам, че е малко). Бихте ли ми препоръчали какви растения да сложа в аквариума си. Благодаря предварително за отговорите Ви.

_Kirilov

Валиснерия , Анубиаси, Криптокорина, Микрозорум - това са едни от най-лесно гледащите се растения които не изискват силна светлина - напиши ги в нета или ги разгледай във форума какво представляват защото имат много подвидове .
Успех!

kokoqn4o

Благодаря за отговора! Тези растения, които си написал стават ли да се гледат при светлина 13 вата.

_Kirilov

Анубиасите и микрозорума при мен са растели и при никаква светлита (каквото стигне от дневната или нощтно време лампата в стаята. Вярно много бавно растат , но при всички случаи като за начало ще ти свърши работа твоята .

Caxapa

  B тази тема а има и още други ще прочетеш и научиш доста неща за растнията и изискванията им в аквариумни условия http://aquariumbg.com/forum/otgovori-na-chesto-zadavani-vaprosi/obshti-preporaki-za-otglejdane-na-rasteniya/

kokoqn4o

Днес си взех 2 корена спираловидна валиснерия и 2 обикновена. Също така взех 3 стръка криптокорина. Като се съвземат мога ли да подавам CO2 по метода с маята.

Caxapa

Тези растения за които питаш не се нуждаят от подаване на Со2. Не им пречи ако подаваш но не се нуждаят.

kokoqn4o


Similar topics (5)

52637

Публикации: 17
Прегледи: 7677

58413

Публикации: 19
Прегледи: 14135

50533

Публикации: 4
Прегледи: 2515

56975

Публикации: 52
Прегледи: 16690

54796

Публикации: 26
Прегледи: 9124