• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 00:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум на един месец моля за съвет

Започната от Buretto, 03.08.2014 22:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Buretto

Здравейте за рождения ден ми подариха аквариум 20 литра с една златна рибка.Седмица след това си взех малак анциструс с мисълта да си ги гледам само двете,но седмица след това анциструсът умря а след 2 дена и златната рибка стана ми доста гадно :-(.Но все пак се зарибих доста с аквариумите въпреки че все още нищо не разбирам.Взех си един бял анциструс,който е добре и расте според мен бързо вчера си взех и една боция дарио понеже след разглеждане на рибките много ми харесват дънните рибки и скоро мисля да се сдобия със 100 литров.Въпросът ми е може ли да си взема и една боция клоун с презункция после да ги преместя в 100 литровия и да си взема още боции дарио и клоун има ли проблем в съжителството им ако са по една.Извинете ако съм писал много и е досадно :-)

bunzip2

20 литра е доста малък аквариум. Не е подходящ за почти никакви риби. Е може ми 2-3 дребни рибки, или една бета.
Другите ги вземи като вземеш 100 литровия.

Съвет: Прочети темите в менюто в ляво, за да не пускаш още такива теми :)

Buretto

значи да си гледам само тези двете :)мерси

bunzip2

Цитат на: Buretto - 03.08.2014 23:03
значи да си гледам само тези двете :)мерси

Ми не, и за тези двете е малък. Анцитруса става доста голям. Боцията дето си взел не я знам каква е, ама като знам боция клоун какво прасе става... така или иначе и само за анцитруса е малък този съд. Сменяй аквариума или рибите.
И прочети темите за новостартиран аквариум. Сигурно не си чакал азотен цикъл, и след няколко дена пак ще пишеш, че рибките са умрели.

Просто прочети темите в ляво от менюто.

Similar topics (5)

51575

Публикации: 11
Прегледи: 5629

56889

Започната от pluvka86


Публикации: 5
Прегледи: 2617

48968

Публикации: 5
Прегледи: 2735

54993

Публикации: 46
Прегледи: 15899

54639

Публикации: 0
Прегледи: 1468