• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нов аквариум. 200 литра

Започната от Giakomo_angel, 29.01.2015 19:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Giakomo_angel

29.01.2015 19:56 Last Edit: 29.01.2015 20:01 by Caxapa
Здравейте колеги. Нов съм във форума, а и във акваристиката също.
Преди време,имах аквариум 150 литра. След това сменим местожителството, и известно време бях без рибки. Преди няколко месеца, си купих едно малко 30-литрово аквариумче. Мислех си, че ще ми стигне да си чеша крастата. Но не ми стига. Смених няколко вида обитатели, (по едно време в зоо-магазина им беше странно, че купувам риби след две седмици ги връщам и купувам други) в търсене на проблема, нопроблема се оказа, че искам по голям.

Сега съм решил, новатаят ми аквариум да бъде, малко повече, а именно 100д.х50в.х40ш. Възнамерявам да бъде предимно грунд и камъни, с малко растения и малко риби. Със сигурност искам външен филтър, и външен нагревател. В общи линии не искам да се вижда нищо от оборудването вътре в аквариума. Ще има аерация предварително инсталирана, без да се забелязва.
Всичко останало ще си изработя или купя. Но реших все пак, аквариума да бъде направен от някого, който си разбира от работата.

Дали можете да ми предложите подходящ човек, за района на софия. Който ще го направи, добре, качествено и без да ми скъса главата.
Благодаря предварително.

discusfen

Не знам това с външния нагревател как си го планирал,но един проточен нагревател може да ти излезе горе долу колкото аквариума.Да не говорим за външна помпа с вграден нагревател.Иначе изработката варира от 0,80 до 1,50 на литър.Зависи от качеството на изработка и какви екстри искаш да има аквариума.

Similar topics (5)

51713

Започната от sh3k1


Публикации: 2
Прегледи: 2396

48899

Публикации: 3
Прегледи: 3026

55379

Публикации: 29
Прегледи: 18198

51987

Публикации: 0
Прегледи: 1729

53551

Публикации: 1
Прегледи: 1713