• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 10:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля за съвет за нов аквариум 100х40х50

Започната от zimski, 22.10.2014 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zimski

Здравейте!
Моля за съвет за грунд за новият ми аквариум с размери 100х40х50см. (200л.)
Концепцията му ще е растения и риби, като не мисля да се ограничавам само с видовете подходящи за растителен аквариум а да има разнообразие (неони, молинезии, данио, САЕ, анциструси) разбира се не мисля да го пренаселвам.
За сега съм се спрял на фракция 3-5мм за да мога да сифонирам, а растенията ще са засадени на групички в собствена "пръст" така, че да остане сифонирането възможно. Моля споделете Вашето мнение за проекта.

_Kirilov

Аквариумите ги сифонирам не повече от 2 пъти в годината аз лично .
За мен универсалният размер е 100/50/50- 225л. Можеш да се замислиш за някакви по-екзотични риби , а не масовите които всички използват.
Реши китайски или марков филтър.
Осветлението какво ще е ?
Маса/шкафш/поставка за него имаш ли ?


zimski

Благодаря за отговора, както и за въпросите!

Филтърът ще е марков (закупен от форума но още не съм го вкарал употреба) EHEIM 2226.
Аквата ще е върху холна маса от масив изглежда ми доста надеждна дано да не ме подведе.
За рибите.. и на мен ми се иска да опитам нещо ново, но за сега ще е това те са настоащи обитатели на сегашният ми аквариум (70л.) В момента единственото "екзотично" за което се сещам са скалари :))
Когато нещата потръгнат ще се радвам за идеи за техни съквартиранти.
Осветлението.. не съм много просветен в това, но го е правил някой по-навътре в нещата...
2х30W пури + 2х15 W (за вторите не съм сигурен точно)

_Kirilov

Добре - само имай в предвид , че ще е около 300кг. всичко. Виж хубаво масата !
Иначе скалариите са си традиция :)
Разгледай пасажните рибки как се държат по клиповете. Не се загледах от къде си , но събота на пазара можеш да намериш много неща :)

Similar topics (5)

51643

Започната от Supreme


Публикации: 3
Прегледи: 2464

49130

Започната от TechART


Публикации: 39
Прегледи: 14352

57917

Публикации: 7
Прегледи: 5512

53116

Публикации: 29
Прегледи: 12468

58413

Публикации: 19
Прегледи: 13874