• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Местене на аквариум

Започната от ogun, 18.12.2016 18:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ogun

Здравейте,
Ще се местя в ново жилище. Ще трябва и аквариумите да ги местя. Имам два - 20л. и 70л.
Как ще е най-лесно?
В малкия имам скариди и няколко малки гупи. Планът е следния.
Оставям малко вода - около 5 см стълб и нося аквариума на ръка в колата. После допълвам с половината стара вода и нова, престояла 2 дни. Става ли така?
Растенията според мен ще си останат на място - има само валиснерия и ричия. Има ли опасност при носенето да се счупи аквата? Не искам да махам всичко, защото няма да мога да хвана всички скариди - със сигурност доста ще измрат. Затова ми се иска да го нося с вода.

С малкия ще се справя, ама с големия? И там имам скариди. Там мога ли да оставя вода 5см и да го нося? Има ли опасност?

Рибоците ще ги сложа в 10литра шише от минерална вода, май не е удачно да се чуплискат в 5-те см вода в аквариума, която сигурно ще стане мътна като кал заради лашкането.

Въобще всякакви съвети са ми необходими. Благодаря предварително!

cantiga

Ами че добър ти е планът. Аз лично бих сложил големия при транспортирането на една плоскост, може и да облепиш малко кантовете с опаковачен материал, да не го чукнеш някъде по невнимание. Колко далеч е новото ти жилище? Животинките не ги бърка ако няма да пътуват дълго, само да не падне прекалено температурата на водата. Май имаше и някакви кислородни таблетки за по-дълго транспортиране.
Поздрав!
Светослав

Деян

Както каза cantiga, добър план, само още един съвет - ако има някой по-едър в аквариумите го извади, че ако нацелиш някоя дупка по пътя и камъкът подскочи... сещаш се.  :-)

Similar topics (5)

59778

Публикации: 2
Прегледи: 1437

51670

Публикации: 7
Прегледи: 2662

57982

Публикации: 13
Прегледи: 4017

48340

Публикации: 14
Прегледи: 6085

55109

Започната от niki20036


Публикации: 2
Прегледи: 1578