• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Култура от чехълчета

Започната от Memento, 14.06.2014 11:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Memento

Здравейте колеги, имам 25-тина новоизлюпени даниота. Искам да попитам откъде мога да взема стартова култура за чехълчета. Възможно ли е да ги захранвам с жълтък ?
И забелязвам че се залепват по стъклата това нормално ли е ? :-)
Моите рибки и аквариуми тук :
https://www.facebook.com/pages/%D0%90%D0%B7-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82/287624171379556?ref_type=bookmark  :)

bunzip2

Цитат на: Memento - 14.06.2014 11:57
Здравейте колеги, имам 25-тина новоизлюпени даниота. Искам да попитам откъде мога да взема стартова култура за чехълчета. Възможно ли е да ги захранвам с жълтък ?
И забелязвам че се залепват по стъклата това нормално ли е ? :-)

Нормално е. Докато са залепени за стъклата, не ги храни. Те си имат жълтъчна торбичка, която ги храни 1-2 дена. Като проплуват, тогава почвай да ги храниш.
Чехълчета може да си навъдиш лесно, с обелка от банан. Оставяш една обелка да изсъхне напълно. После късаш малко парченце от нея (няколко сантиметра) и го оставяш в един буркан с вода на прозореца. След няколко дена ще имаш чехълчета.
Цвета на водата трябва да стане леко ръждив като е готова.
Но ако питаш мен вземи си някаква готова храна за новоизлюпени рибки. Вземи си и артемия, има теми как се люпи артемията. Лесно е и за 48 часа е готова.
С жълтък може също, но не е препоръчително. Цапа водата изключително много и общо взето след всяко хранене трябва да сменяш вода.

Моите преди време съм ги хранил само с артемия, още от като проплуваха и да ти кажа оцеляха сравнително задоволяваща бройка. И растът бързо с живата храна. Само да се поддържа добра хигиена в аквариума, няма да има проблеми.