• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 00:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Колиза Хуна

Започната от anton_banchev, 23.01.2015 14:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petko

Долната перка,на корема.

anton_banchev

Ахаааа, само тя ли трябва да е по-острата? Значи имат разлики с братовчедите лери :)

discusfen

Колега на  втората снимка мисля ,че е женска по къса ,по закръглена с надуто коремче. При мъжкия горната страна на плавника е оцветен.

anton_banchev

Дано си прав discusfen, че много мъже ще станат на едно място :)

petko

 *spam
Мъжете не са ли хора. :-)

anton_banchev

Абе хора са, ама не може само мъжки :)))

discusfen

Между другото това не са чисти хуни.Някой от родителите е бил жълт или син трихогастер.Такива риби съм взимал от пазара магазина за езерни риби.

stefan_doc

С две думи - най-добре една две рибки от същия магазин, като се гледа за наличие на надлъжна черта /ако са чисти хуни де/ и заоблена анална перка, както и останалите белези.
Освен това, вече с новите знания, ще можеш да се ориентираш при значително повечето риби в магазина.

anton_banchev

29.01.2015 16:25 #23 Last Edit: 29.01.2015 21:52 by anton_banchev
Значи тези могат да се кръстосват с други видове? Ще почна да се оглеждам за женски, но ще разгледам и сегашните подробно дали са със заоблени или остри плавници :) Благодаря на всички за отговорите! Остава да се съберат малко чифтове при мен :)))

Публикациите са слети: 29.01.2015 21:52

Дали ще се пренасели аквата ако добавя още 2-3 колизи? В момента има : 5 големи трихогастера лери, 20 червени неона, 10 вишневи барбуса, 5 черни неона, 4 колизи. Аквата е 120 литра.