• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Как се справям

Започната от miro, 21.07.2018 17:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miro

От четири месеца имам този аквариум до сега не съм се занимавал. Бих се радвал, ако ми дадете някои съвет. Мерси
https://s8.postimg.cc/4cwsj7awl/IMG_20180713_082822_289.jpg

https://s8.postimg.cc/902ukfvj9/image-0-02-05-3e8250688ab97a53042975dea55883c34aa536667cce19ec12.jpg



wire

Сподели ни малко информация за аквариума - размери/литри, филтрация, грунд, осветление, торене, цо2, обитатели, растения.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

miro

Аквариума е с размери 80/40/50 филтъра е потопяем с гъба и активен въглен дебит 400 литра на час. Обитателите са неони 10 бр. Ембър тетра 10 бр. Лимонова тетра 2бр. Хелери 2бр. Молинези 3 бр. Скатче  стъклени сомчета 2бр.тернеция 5бр. Боция 2 бр един калихт за които разбрах, че не се казва така, данио 5 бр. Разбор 4бр.и две черни сомчета, но незнам как се казват. Грунда е черен не е оцветяван, дебелината е около 6см. Растенията ми ги даде един приятел и не знам какви са им имената. Осветлението е от три лед ленти бяла, жълта и червена работи по 9 часа. Сменям по 22 литра от водата всяка с
едмица с престояла. 

Публикациите са слети: 22.07.2018 10:12

Цо2 няма и не съм слагал никакви торове до сега, но обмислям да почна да слагам

bbzdrn

Повече растения,по-малко риби.При теб е точно обратното.Предпоставка за проблеми!

wire

40 риби за този обем не са чак толкова много, но си на ръба, а филтърът ти е крайно недостатъчен. Ако няма проблеми сега, то ще имаш съвсем скоро. Осветлението, освен ако лентите не са с много лумени, също е слабо, добавиш ли торове и ще пускаш теми в раздела за борба с водораслите. Смяната на 22л също е много малко, трябва 40-50, особено в твоя случай със слаб филтър, може и повече. Това не променя факта, че трябва да сложиш/добавиш друг филтър. Струва ми се, че имаш анубиас и микрозорум и си им заровил корените в грунда. Погледни им профилите и, ако са такива, виж как трябва да ги сложиш в аквариума.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

miro

Ок мерси сше погледна растенията, и ще се поинтересувам за нов филтър

tetra

Щом всичко работи и е нормално не се плашункай. Рибите не са много. Отгледал съм десетки в повече в такъв аквариум. От голямо значение е да няма остатъци от храна и прехранване. Ако става на въпрос за акваскйпинг и тем подобни не съм наясно, с правилата. Най важното е че подменената вода ти е отлежала една седмица, това е минималното изискване за стабилна еко система. Отглеждал съм много повече риби, но съм използвал цистерна за подменящата се вода която всяка седмица съм допълвал.
Младите акваристи сменят водата направо от чешмата, и се мъчат напразно да надхитрят природата с постоянно увеличаване на филтрацията и анализи на водата. 

miro

Благодаря за съветите

Similar topics (5)

45405

Публикации: 419
Прегледи: 173877

49220

Публикации: 11
Прегледи: 5438

56229

Публикации: 3
Прегледи: 1430

52042

Публикации: 17
Прегледи: 7453