• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Избор и мнение за аквариум - eheim, diversa, aquael?

Започната от ddimitrov, 12.12.2018 11:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

smatev

Аз имам такъв акваел.Докато не си направих сам капак с осветление не мирясах.

ddimitrov

Два месеца гледане, чудене, чакане на промоция, оглеждане по магазини на живо и вчера влезнахме със съпругата ми и тъкмо да вземем 54л Aquael и излезнахме от магазина с това чудо: https://aquarium.bg/akvariumi/oborudvani-akvariumi/%D0%B0quarium-aquael-classic-box-%2080-pao-bg
и един вътрешен филтър Aquael Turbo 500 :)
Не знам хубав ли е, лош ли е, но отговаря на изискванията ни, а и жената като го видя с овалното стъкло и... :)
Сега идва ред на следващите чуденки:

1. Шкафа върху който ще е аквариума сега го правих, от 18мм пдч, като на 80см има една преграда по средата и има вътрешен гръб също от 18мм пдч на около 15см от края му, при обща дълбочина от 60см. Всичко е стъпило върху пода му, долу е с 6 регулируеми крака. Един вид при 60х80см има страници и две прегради почти на средата като на кръст. Всичко точно, обаче като го премерих преди да сложа аквариума с нивелира и в средата му се получава около 1мм разлика спрямо двата края, не знам пдч-то ли е било криво, сглобката ли е. Като седна отгоре 96кг не увисва повече. С този аквариум и 5мм подложка някаква за под, подобна на фибран (само такава имаше тъмно сив цвят) ще има ли проблем? Да се мъча ли да 'изпъвам' шкафа.

2. Аквариума ще бъде разположен като преграда един вид между двете части на всекидневната - между кухня и хол. Дайте идея как да го аранжирам, така че да е видим и от двете му страни - непретенциозни растения, стадо разбори, 1 бета, 1-2 анциструса. Камъни, корен и двата типа ми допадат.
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

jabeto

Ако разликата действително е само 1мм с подложка 5-10мм под аквариума няма да имаш никакви ядове.

ddimitrov

1mm е според мен макс, леко свети. Влизат 4 листа хартия с дебелина 107 микрона, 5-ти не влиза вече. Сигурен съм, че повече няма как да провисне шкафа надолу, горната част ляга на 3 успоредни вертикални прегради и една вертикална перпендикулярна на тях, с по два метални крака под всяка вертикална преграда. То и ламината под шкафа може да се сплеска различно, но за това съм предвидил 6 точки с пода.  :-D Но до сега съм бил в до 40л аквариуми и за това питам, да не стане белята.
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

jabeto

Няма страшно!Филтъра обаче за 100л. аквариум е слабичък.Трябвало е да вземете канистър.Но ако се гледат малко на брой дребни рибки може и да върши работа.

ddimitrov

И аз имам такива съмнения за филтъра, поблазни ме, че има и керамика в него. Канистър малко по-късно, че бюджета от 60литра аква скочи с 100кинта отгоре за този :D

Публикациите са слети: 18.02.2019 13:59

Знам, че вече леееко прекалявам, ама искам да е като по учебник. Вземах такъв депрон за подложка:
https://www.mr-bricolage.bg/bg/Stroitelstvo/Izolatsii/EPS-i-XPS-izolatsii/PODOV-DEPRON-MM/p/856353
1 или 2 ката от него да сложа :)
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ddimitrov

www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

Similar topics (5)

56707

Публикации: 7
Прегледи: 3038

39212

Публикации: 9
Прегледи: 7694

54576

Публикации: 22
Прегледи: 6646

56809

Публикации: 6
Прегледи: 3569

52625

Публикации: 15
Прегледи: 6263