• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 11:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Идея за рибки за 60 литров аквариум

Започната от georgibudinov, 04.02.2015 18:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

georgibudinov

Здравейте!
Дайте идеи за красиви рибки за аквариум 60 литра  :-)


yavor_dz

В такъв обем аз повече от година гледах тетри и разбори. И не можах да свикна - аквариума беше скучен. Сега съм с живородки: жълти и черни молинезии, хелери, плати и 2 скаларии и повече ми харесва. Но не ме слушай мен - другите ще ти кажат, че тези риби не са за малък аквариум.

stefan_doc


Soap

За данио мислил ли си? Енергични са, има няколко различни вида и са подходящи за обема ти. Само гледай да са над 5-6 иначе се стресират.

georgibudinov

До сега гледах живородки, но съм решил да ги сменям и не знам какви да си взема.Ще разгледам всичките ви предложения, също така си мислех и за 2/3 трихогастера леери става ли според вас ?  :-) :-) :-)

Ivan_S

Аз бих ти предложил тетри. Понеже са много, просто им разгледай профилите и избери. Кротки са болшинството от тях, не цапат особено, атрактивни са (според мен).  *THUMBS UP*
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Ivan_S

6-7 см. става тази риба, а тетрите са пасажни риби. Лично аз не бих ги отглеждал в 60 л. За да се види красотата и поведението на пасажните риби са нужни повече бройки, поне 10 по моите разбирания. Ако са от този вид, тогава по-скоро им трябват 100 л. Дали се намират, не знам. Има търговци тук, те ще кажат :).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

stefan_doc

Цитат на: georgibudinov - 05.02.2015 14:52
http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=410
Тези стават ли,и някой знае ли къде мога да ги намеря ?  :-)

Като пораснат, ще бъдат несъразмерно едри за твоя аквариум. Трудно е да се даде конкретен съвет - навремето в малко по-голям по обем аквариум смених сума ти видове риби докато се спра на такива, които хем са красиви, хем са ми интересни.
Освен това, ако си купиш тетри /за предпочитане е да стават не повече от 4 см. максимална дължина/ и са сами трудно ще ги накараш да се държат като пасаж.

georgibudinov

Мисля някоя събота да се отида до съботния пазар и там да говоря с хората каква стока имат и да ми препоръчат нещо  :-)

Caxapa

Цитат на: georgibudinov - 05.02.2015 16:01
Мисля някоя събота да се отида до съботния пазар и там да говоря с хората каква стока имат и да ми препоръчат нещо  :-)
Профила който си дал  от друг форум изтрих. Не е нито спортменско нито коректно да правиш такива неща. 

anton_banchev

 Може и barbus titteya :) много са пъргави и игриви  *THUMBS UP*

Similar topics (5)

58475

Публикации: 23
Прегледи: 8252

54730

Публикации: 6
Прегледи: 3899

60105

Публикации: 4
Прегледи: 1344

52953

Публикации: 42
Прегледи: 11484

58301

Публикации: 9
Прегледи: 2848